* ESC - закрити вікно пошуку
російські книжки
Красовицький: В Україні так і не запрацювали підзаконні акти, що забороняють книжки з рф
23.04.2024Міністерство культури та інформаційної політики, Держкомтелерадіо і Кабінет міністрів України не розробили підзаконні акти для закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України». Про це повідомив генеральний директор «Фоліо» Олександр Красовицький під час круглого столу з протидії поширенню контрафактних друкованих книжок, що відбувся до Всесвітнього дня книги та авторського права у книгарні «Сенс».
«Я неодноразово звертався до Міністерства культури напряму. Закон, що забороняє ввезення, друк і розповсюдження російських і білоруських книжок, Верховна Рада ухвалила 19 червня 2022 року. Президент підписав його рівно через рік. Протягом трьох місяців Держкомтелерадіо, Міністерство культури та Кабінет міністрів мали розробити підзаконні акти до цього закону. Станом на зараз, через 10 місяців після підписання президентом закону і 22 місяці після ухвалення його Верховною Радою, ці підзаконні акти не прийняті. Я думаю, через це правоохоронним органам набагато складніше боротися з російською інформаційною агресією. Для країни, що воює, затримання боротьбу з ворожим інформаційним продуктом — неповага до власної безпеки», — сказав він.
Як відомо, за закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року, однак Володимир Зеленський не підписав та не ветував його у встановлений законом термін.
Підписати документ його закликали українські видавці, письменники та діячі культури, а також юристи. На підтримку законопроєкту запустили флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.
Зрештою президент підписав закон 22 червня 2023 року.
Читайте також: Скасування напоказ, або як російську книгу в Україні майже заборонили
Чільне фото: Depositphotos
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості