Drahomán Prize

Оголосили фіналістів премії Drahomán Prize за 2022 рік

24.04.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премія для перекладачів книжок з української мови на мови світу Drahomán Prize оголосила короткий список номінантів 2022 року. Про це повідомили на сайті Українського ПЕН.

Фіналістами премії Drahomán Prize-2022 стали:

 

 • Марко Андрейчик / Mark Andryczyk (США) — перекладач з української мови на англійську. Номінований Ukrainian Research Institute at Harvard University із перекладом роману Володимира Рафеєнка «Мондеґрін. Пісні про смерть і любов» (Meridian Czernowitz, 2019) – Volodymyr Rafeyenko. Mondegreen: Songs about Death and Love (Cambridge, MA: Harvard University Press, 2022);
 • Ірина Дмитришин / Iryna Dmytrychyn (Франція) — перекладачка з української мови на французьку. Номінована видавництвом Les Édition Noir sur Blanc з перекладом роману Сергія Жадана «Інтернат» (Meridian Czernowitz, 2017) – Serhiy Jadan. L’internat (Les Édition Noir sur Blanc, 2022);
 • Райна Христова Камберова (Болгарія) — перекладачка з української мови на болгарську. Номінована Посольством України в Республіці Болгарія з перекладом роману Любка Дереша «Культ» (Кальварія, 2001) – Любко Дереш. Култ (Ерго, 2021).

 

Разом із переліком фіналістів Капітула премії також оголосила імʼя володарки Спеціальної відзнаки. Нагороду «за особливий внесок у переклад і промоцію української літератури, а також у розвиток українознавчих студій в Італії» отримає Джованна Броджі (Італія) — перекладачка з української на італійську, дослідниця літератури Центральної та Східної Європи.

 

До Капітули премії 2022 року ввійшли:

 

 • Володимир Єрмоленко, письменник, журналіст, філософ, президент Українського ПЕН;
 • Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту; Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги;
 • Оля Гнатюк, дослідниця, професорка НаУКМА та Варшавського університету;
 • Остап Сливинський, поет, перекладач, віцепрезидент Українського ПЕН;
 • Валентина Стукалова, менеджерка книжкових та інтелектуальних проєктів Французького інституту;
 • Юрій Прохасько, перекладач;
 • Марко-Роберт Стех, український і канадський літературознавець та письменник;
 • Ірина Старовойт, літературознавиця, поетка, перекладачка.

 

Ім’я лавреата премії оголосять під час урочистої церемонії у межах Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві. Він отримує статуетку, виготовлену відомим українським скульптором, грошову винагороду в розмірі 3 000 євро, а також додаткові можливості для роботи та промоції своєї творчості.

 

Премія Drahomán Prize була заснована 2020 року Українським інститутом, Українським ПЕН та Українським інститутом книги. Вона покликана підтримати і відзначити сподвижницьку роботу перекладачів з української мови на мови світу. Drahomán Prize вручається за високу перекладацьку майстерність та внесок у промоцію української літератури за кордоном.

 

Нагадаємо, лавреатом премії Drahomán Prize 2021 року став польський перекладач Богдан Задура.

 

Читайте також про довгий список премії 2022 року.

 

Зображення: PEN Ukraine