Translatorium

Оголосили програму перекладацького фестивалю TRANSLATORIUM

17.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

VI Літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM, що відбудеться 27-28 жовтня у Хмельницькому, оголосив повну програму подій. Про це Читомо повідомили його організатори.

«Цього року ми не свою традицію і обрали нову тему фестивалю — Через мовчання до розмови — на ідею якої нас наштовхнуло, власне, українське сьогодення, життя в умовах війни. Здається, війна немовби позбавила нас дару мови, і відтоді ми шукаємо нові способи розповіді й тлумачення свого досвіду проживання війни, ніби звичних мовних засобів уже виявляється недостатньо», — розповіла Юлія Дідоха, програмна кураторка TRANSLATORIUM 2023.

 

 

Серед подій фестивалю:

 

  • відкриття виставки візуальної поезії Лесика Панасюка та Дарини Гладун «Скляний дім»;
  • розмова з учасниками резиденцій BAZHAN residency і Літературної резиденції імені Олега Лишеги «Резиденція як перекладацький пункт незламності»;
  • хореографічний перформанс за книжкою Остапа Сливинського «Словник війни»;
  • воркшоп з ілюстрації від Марії Кінович «Те, що не вдається сказати словами»;
  • розмова довкола перекладу книжки Славенки Дракуліч «Війна всюди однакова» з перекладачкою Наталією Хороз «Як література допомагає проживати травми війни»;
  • розмова про війну і літературу з перекладачкою Ярославою Стріхою Warning Books;
  • розмова з письменницею та перекладачкою Гаською Шиян «Переклад на мову війни: історія про те, як ми усі стали перекладачами».

 

Локації: мистецький простір «КУТ», кав’ярня Home by Feelin’good, Мовна школа «Ола», KOROBKOV ART STUDIO та Bar Sympatia.

 

Для Читомо програмна менеджерка TRANSLATORIUM Юлія Дідоха розповіла, що попри перенесення фестивалю в часі  програма не зазнала значних змін.

 

За словами директорки фестивалю Тетяни Родіонової, через те, що фестиваль у 2022 році не відбувся, здається. що 2023 року все як уперше. «Ми дуже скучили за відчуттям спільноти, прогулянками осіннім Хмельницьким між подіями й розмовами про фах, літературу та мистецтво перекладу в усіх його проявах. Ми відчуваємо потребу в згуртуванні зараз, як ніколи. Тому сподіваємося, що програма подій TRANSLATORIUM відгукнеться багатьом, а сам фестиваль стане рятівним острівцем підтримки й можливістю разом проговорити складні досвіди й теми», — зазначила вона.

 

Повну програму фестивалю можна переглянути за посиланням.

 

Як повідомлялося, TRANSLATORIUM, що мав відбутися у Хмельницькому наприкінці вересня, змінив дати проведення і триватиме з 27 по 28 жовтня.

 

Читайте також: Два тижні серед гір: як відбувалась перекладацька резиденція TRANSLATORIUM у Карпатах

 

Зображення: TRANSLATORIUM