Журналістика

Окупанти взяли у полон журналіста УНІАН Дмитра Хилюка і запорізьку журналістку Ірину Дубченко

29.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Окупанти захопили у полон журналіста інформаційної агенції УНІАН Дмитра Хилюка та запорізьку журналістку Ірину Дубченко. Про це повідомила Медійна ініціатива за права людини (МІПЛ) та запорізький журналіст Яків Носков у своєму Fаcebook.

«Журналіст УНІАН Дмитро Хилюк — у заручниках військових рф. Спершу про це повідомили його друзі-медійники, які не змогли зв’язатися з журналістом. Пізніше інформацію про його затримання підтвердили сусіди: вони бачили, як Хилюка затримали військові у формі рф»,— зазначила про обставини викрадення Дмитра Хилюка МІПЛ.

 

Імовірна підстава затримання журналіста — спілкування з українськими військовими та правоохоронцями.

 

Як повідомили звільнені місцеві жителі сусіднього села Козаровичі, Хилюка утримують у будівлі одного з підприємств у тимчасово окупованому місті Димер на Київщині. За словами правозахисників, усіх полонених тримають із зав’язаними скотчем руками та пов’язками на очах.

 

«Це не перший випадок, коли російські військові затримують та викрадають журналістів, активістів та представників місцевих органів самоврядування. Через це правозахисники закликали міжнародну спільноту розповідати про всі історії полонених, змусити росію дотримуватися положень Женевської конвенції та звільнити всіх заручників», — наголосили в МІПЛ.

 

Щодо запорізької журналістки Ірини Дубченко, повідомляють, що окупанти «звинуватили» журналістку у підтримці й переховуванні українських військових. Її заарештували 26 березня. 

 

«Окупанти взяли її у рідній Розівці. Дівчина залишилась там через необхідність наглядати за старою бабусею. Ірі закидають підтримку й переховування українських військових.  Як кажуть люди, до того ДНР-івці розправилися з кількома бійцями ЗСУ, які перебували на лікуванні у місцевому медзакладі.  Іру здали місцеві. Наразі її вивезли в Донецьк для проведення “слідчих дій”», — повідомляє запорізький журналіст Яків Носков. 

 

Як відомо, у Мелітополі російські окупанти викрали журналістів медіа «Местные Вести – Мелитополь» та батька журналістки та директорки сайту «Ріа-Мелітополь» Світлани Залізецької, а у Приморську – журналіста Костянтина Овсянникова.

 

Станом на 24 березня росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та медіа.