* ESC - закрити вікно пошуку
ООН
ООН оприлюднила першу всесвітню угоду про регулювання ШІ
23.09.2024Генеральна Асамблея ООН ухвалила Пакт майбутнього, серед додатків якого — Глобальний цифровий договір, який регулює використання штучного інтелекту (ШІ). Про це повідомляється на сайті ООН.
Глобальний цифровий договір — це перша всесвітня угода про міжнародне регулювання штучного інтелекту (ШІ) і ґрунтується на ідеї, що технології мають приносити користь усім.
У цьому додатку викладені зобов’язання щодо забезпечення того, щоб цифрові технології сприяли сталому розвитку і захищали права людини.
Угода спрямована на подолання цифрового розриву і забезпечення відповідального й безпечного використання технологій ШІ. Для цього уряди країн-членів зобов’язалися сформувати всесвітню Наукову групу з ШІ та розпочати міжнародну дискусію про управління ШІ в рамках ООН.
Крім того, у Глобальному цифровому договорі ООН закликала компанії, що займаються цифровими технологіями, розробляти рішення, спрямовані на протидію потенційним шкодам, включаючи мову ненависті й дискримінацію, які можуть виникати внаслідок контенту, створеного за допомогою штучного інтелекту.
До таких заходів належить:
- включення механізмів захисту в процеси навчання моделей штучного інтелекту;
- ідентифікація матеріалів, створених штучним інтелектом;
- сертифікація автентичності контенту і його походження;
- маркування, водяні знаки й інші техніки.
Також ООН визнала необхідність збалансованого, інклюзивного і ризикоорієнтованого підходу до управління ШІ, що передбачає повне і рівне представництво всіх країн, особливо країн, що розвиваються, а також значну участь усіх зацікавлених сторін.
Ознайомитися із повним текстом додатка можна за посиланням на сторінці 37.
Як повідомлялося, у Великій Британії більше третини перекладачів втратили роботу через генеративний штучний інтелект, а понад три чверті вважають, що нова технологія негативно вплине на їхні майбутні доходи.
Як відомо, на компанію OpenAI неодноразово подавали до суду, наприклад, видання The New York Times, американські письменники Джонатан Франзен, Джон Грішем, Джордж Мартін і ще 14 інших американських авторів. А суд у США постановив, що витвір мистецтва, створений штучним інтелектом без участі людини, не може бути захищений авторським правом. Крім того, Amazon запровадив нові правила для книжок Kindle, створених за допомогою інструментів штучного інтелекту (ШІ), зокрема змусив авторів позначати контент, цілковито створений ШІ.
Читайте також: Авторське право та ШІ: хто власник і як захистити творчість
ШІ в оформленні книжок — безцінний інструмент чи знецінення праці?
Чільне фото: Solen Feyissa on Unsplash
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості