війна

Patreon не братиме кошти з українців за користування платформою протягом трьох місяців

02.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Інтернет-платформа для підтримки митців підписками Patreon тимчасово скасує плату за користування для українців. Про це платформа повідомила у листі до українських користувачів Patreon’у.

 

Збори платформи, що вираховуються з прибутків митців, не списуватимуться від 1 березня до 31 травня.

 

«Ми знаємо, що зараз гуманітарні організації, журналісти та будь-які митці виконують в Україні важливу роботу. Багато з них натрапляє на фінансові труднощі в результаті російського вторгнення. Сподіваємося, що скасування цих зборів частково зменшить тягар і допоможе підтримати журналістів, творців та організацій в Україні», — зазначив Patreon у листі.

 

‌У платформі також повідомили, що вона існує для того, щоб будувати спільноти, а її спільнота зазнає болю. «Рішучість, яку виявив український народ, перетнула кордони та надихнула світ», — наголосили у повідомленні.

.

Зазначимо, 25 лютого Patreon припинив роботу сторінки українського волонтерського військового фонду «Повернись живим», аргументувавши рішення тим, що правила платформи не дозволяють збирати кошти для придбання військової техніки чи «підтримки насильства».

 

 

На момент видалення сторінки фонд мав щомісяця отримувати понад 250 тис. доларів для забезпечення української армії. Уже зібрані кошти після закриття сторінки фонд не отримав, їх повернули патронам.

 

Нагадаємо, польське об’єднання письменників і письменниць Unia Literacka закликає напрацювати систему стипендіальної допомоги для митців з України, які знаходяться на території Польщі. Відомі письменники заохочують жертвувати кошти для допомоги українським біженцям та дітям-сиротам.

 

Крім того, українські книгарні та видавництва відкривають доступ до книжок. Серед них Yakaboo, «Астролябія», «ВСЛ».

 

Чільне фото: Getty