південна корея

Південнокорейський поет отримав ув’язнення за вихваляння Північної Кореї

27.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Південнокорейський суд присудив 68-річному поету Лі Юн Сопу 14 місяців в’язниці за те, що він вихваляв Північну Корею у поезії.

Лі Юн Соп виступав за об’єднання двох держав у своєму вірші «Засоби об’єднання». Поет вважає, що соціалістична система Пхеньяну дозволить людям отримати безплатне житло, охорону здоров’я та освіту. У своєму творі Лі також стверджував, що в об’єднаній Кореї зменшиться кількість самогубств через борги. 

 

У 2016 році Лі Юн Соп став одним із переможців поетичного конкурсу в Північній Кореї.

 

Його засудили за новим законом про національну безпеку Південної Кореї, який забороняє публічне вихваляння Північної Кореї. У судовому рішенні йшлося, що поет «продовжував генерувати та поширювати значну кількість пропаганди, яка прославляла та вихваляла Північ». 

 

Раніше Лі був ув’язнений на 10 місяців за аналогічний злочин. Він публікував коментарі в інтернеті, які вихваляли армію Північної Кореї, і розміщував антидержавний контент у південнокорейських блогах і вебсайтах.

 

Джерело: BBC

 

Як повідомлялося, у Південній Кореї відкрили українську книжкову поличку. У культурно-мистецькому комплексі «Седжон» у Сеулі, столиці Південної Кореї, з’явився україномовний гід. 

 

Чільне фото: by Saul Bucio on Unsplash