втрати

Помер творець коміксів Marvel Стен Лі

13.11.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Творець Людини-павука, Фантастичної четвірки та інших відомих супергероїв Marvel Comics Стен Лі помер на 96-му році життя. Про це повідомляє AFP.

 

Письменник помер вранці 12 листопада у клініці Cedars-Sinai Medical Center в Лос-Анджелесі, куди його доставили на кареті швидкої допомоги.

 

Останні роки життя він хворів пневмонією і мав проблеми із зором. Два роки тому Лі зізнався, що втратив можливість читати і писати через значне погіршення зору.

 

«З великим болем приносимо співчуття доньці та братові письменника. Ми шануємо й пам’ятаємо творця, рупора і чемпіона Marvel… Щоразу, коли ви відкриватимете комікси Marvel, Стен буде там», – йдеться в заяві компанії Marvel Comics та її власниці The Walt Disney Company.

 

Стен Лі – американський письменник, актор, продюсер, телеведучий, сценарист, редактор і автор безлічі персонажів коміксів, колишній президент і голова ради директорів видавництва Marvel Comics. У співпраці з кількома художниками створив Людину-павука, Халка, Доктора Стренджа, Фантастичну четвірку, Залізну людину та багатьох інших вигаданих персонажів.

 

Також Лі зіграв епізодичні ролі в багатьох фільмах, знятих за мотивами коміксів Marvel Comics. Зокрема: «Люди Ікс», «Людина-павук», «Залізна Людина», «Халк», «Фантастична четвірка» та ін.  Письменнику і його творчості присвячена 16-та серія третього сезону серіалу «Теорія Великого вибуху».

 

Автор книжок: Excelsior!: The Amazing Life of Stan Lee, Origins of Marvel Comics та Amazing, Fantastic, Incredible: A Marvelous Memoir.

 

Був нагороджений премією Айснера, премією «Сатурн», національною медаллю мистецтв США та ін. Також його ім’я викарбуване на Голлівудській алеї слави.

 

Нагадаємо, що 22 травня пішов із життя один із найвидатніших американських письменників Філіп Рот.

 

А 28 червня помер найтитулованіший американський письменник-фантаст Гарлан Еллісон.

 

Чільне зображення: ROBYN BECK / AFP / GETTY IMAGES