PEN America

Письменники проведуть міжнародний флешмоб на підтримку Салмана Рушді

18.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

19 серпня письменники та читачі з усього світу долучаться до акції підтримки Салмана Рушді, на якого нещодавно скоїли напад. Про це PEN America повідомив на своєму сайті.

Читання пройдуть у публічній бібліотеці Нью-Йорка з 11 до 12 за місцевим часом. Вибрані твори Рушді читатимуть Пол Остер, Реджинальд Дуейн Беттс, Тіна Браун, Кіран Десаї, Андреа Елліотт та інших. Подію PEN America транслюватиме у прямому етері.

 

Долучитися до акції можна й іншим чином: проводити читання творів Рушді або публікувати записи читань в мережі. PEN America також пропонує публікувати  у твіттері домашні відео з коротким уривком твору Рушді, при цьому обов’язково використовувати гештег #StandWithSalman і тегати @penamerica.

 

Салман Рушді — британський письменник, критик і публіцист індійського походження, колишній президент американського PEN-центру. Лавреат Букерівської премії 1981 року за роман «Опівнічні діти» (українською вийшла у 2007 році у видавництві «Юніверс»). 

 

Роман Рушді 1989 року «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятола Хомейні назвав блюзнірським і віровідступницьким й закликав стратити автора за грошову винагороду, після чого Велика Британія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а письменник довгий час був вимушений переховуватися.

 

Як відомо, Салман Рушді отримав ножове поранення ока, руки та печінки під час виступу в Інституті Шатокуа у США. Через тяжкі травми письменник спочатку дихав за допомогою апарату штучної вентиляції легень.

 

Невдовзі книжки письменника піднялися у рейтингах продажу, а «Сатанинські вірші» стали бестселером Amazon

 

Український PEN теж висловив вдячність Рушді за підтримку України в російсько-українській війні.

 

Чільне фото: Ben Pruchnie, Getty Images