PEN Ukraine

Український PEN дякує Рушді за сміливість і вимагає засудити злочинця

13.08.2022
ПЕН

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український PEN-клуб засуджує жорстокий напад на письменника Салмана Рушді, здійснений 12 серпня під час його виступу в Інституті Шатокуа у штаті Нью-Йорк. Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті організації.

«У результаті нападу письменник може втрати око, також через ножові поранення пошкоджено печінку та руку», зазначили у заяві. 

 

Також у заяві нагадують, що життя Салмана Рушді перебуває під загрозою понад три десятиліття, адже його роман «Сатанинські вірші» (1988) заборонили до друку в Ірані, після чого тодішній іранський верховний лідер закликав стратити автора книжки. 

 

«Водночас попри небезпеку для життя, Салман Рушді не припиняв творчу й громадську діяльність і весь цей час активно долучався до розбудови й розвитку міжнародної ПЕН-спільноти. У 2004-2006 роках Рушді очолював Американський ПЕН, він також став засновником одного з найвпливовіших американських літературних фестивалів PEN World Voices Festival», пишуть в Українському PEN. 

 

Крім того, у заяві пишуть, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії до України Салман Рушді підтримував Україну.

 

Також у травні Рушді став одним з ініціаторів проведення у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у Нью-Йорку другого письменницького конгресу PEN America Emergency Congress of Writers, що був присвячений, зокрема, ситуації в Україні. У своєму виступі в рамках Конгресу Салман Рушді знову висловив підтримку Україні й наголосив на тому, що війна росії проти України є наслідком війни наративів. «Очевидно, що вірш не зупинить кулі, а роман – бомби, – зазначив Рушді. – Але ми [письменники] можемо говорити правду і називати брехню брехнею».

 

«Ми дякуємо Салману Рушді за його стійкість, за сміливість говорити правду, а також за його солідарність з Україною. Сподіваємося на якнайшвидше одужання письменника. Вимагаємо негайного притягнення винуватців і замовників нападу до відповідальності», – додають у заяві. 

 

Нагадаємо, що британський письменник Салман Рушді отримав ножове поранення під час виступу в Інституті Iатокуа у США. 

 

Як відомо, на початку липня Рушді анонсував новий роман. У лютому серед інших представників PEN International він підписав заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну, й засудив війну.