Володимир Зеленський

Роскомнагляд забороняє російським ЗМІ публікувати інтерв’ю Зеленського

27.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Основний цензурний орган держави-окупанта – Роскомнагляд – вимагає не публікувати інтерв’ю президента України Володимира Зеленського, дане декільком російським журналістам. Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі. 

«Роскомнагляд (є такий цензурний орган в росії) вимагає в російських ЗМІ відмовитися від публікації інтерв’ю президента України Володимира Зеленського. Це інтерв’ю Володимир Зеленський сьогодні дав російським ЗМІ вперше після початку війни. Брали в ньому участь, до речі, не лише «іноагенти», як їх презирливо називає кремлівська влада», – написав Ткаченко. 

 

Вимога стосується як тих, хто взяв інтерв’ю, так і тих, хто має намір його передрукувати. Попри це текст інтерв’ю все одно з’явився у російських ЗМІ.

 

«Але «Роскомнагляд» прорахувався. Як і російська армія. В нас немає телеграфів, які треба захоплювати, в нас навіть немає кавалерії. Правда, яка вона є, поширюється в тих мережах, на які росіяни не мають ніякого впливу. І не матимуть», – зазначив міністр.

 

Зокрема Ткаченко звернув увагу на проєкт «FreeДОМ», який мовить російською мовою та розповідає правду про війну в Україні.

 

«А щодо «Свободи слова» і «Роскомнагляду»? Це слова антоніми. Свобода слова в цивілізованому світі в будь-якому разі залишиться, а от «Роскомнагляд» зникне. Як роса на сонці», – написав урядовець. 

 

Як відомо, Зеленський дав перше інтерв’ю російським ЗМІ з початку війни в Україні 27 березня. Президент України поговорив з головним редактором телеканалу «Дождь» Тихоном Дзядком, колишнім головним редактором «Дождя» та письменником Михайлом Зигарем, головним редактором «Медузи» Іваном Колпаковим та журналістом «Комерсанта» Володимиром Соловйовим. 

 

Також, як повідомлялося, у росії заблокували сайти радіостанції «Эхо Москвы» та телеканалу «Дождь». 

 

Раніше були заблоковані доступи  й до низки закордонних медіа та соцмереж, таких як Deutsche Welle, «Радио Свобода», «Медузы», BBC. А на вимогу Генпрокуратури до Реєстру заборонених сайтів в РФ також внесли українські видання «Гордон», «Корреспондент» та «Українська правда».