Володимир Зеленський

Зеленський відповів на петицію про заборону російських книжок

20.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо підписання закону 2309-ІХ, який забороняє ввезення і розповсюдження видавничої продукції з росії та білорусі. Відповідь оприлюднили на сайті офіційного онлайн-представництва президента України.

За словами Зеленського, Міністерство юстиції України запропонувало ветувати закон, оскільки «закладені в ньому норми матимуть ознаки невідповідності частині третій статті 10 та частині другій статті 24 Конституції України».

 

Окрім того, Міністерство закордонних справ України стверджує, що закон не відповідає нормам та стандартам ЄС у сфері прав людини — зокрема свободи думки, захисту прав національних меншин, заборони дискримінації за мовною ознакою — а тому може ускладнити процес переговорів про вступ України до Європейського Союзу. МЗС також пропонує ветувати закон.

 

Зеленський зауважив, що проєкт надали стороні ЄС для додаткової оцінки. Президент також додав, що доручив Кабінету Міністрів додатково опрацювати питання з урахуванням думки зацікавлених сторін, позиції ЄС та повідомити про результати.

 

У разі ухвалення закон 2309-ІХ заборонив би імпорт книжок з росії та білорусі. Закон також передбачає, що в Україні книжки видаватимуть в перекладі українською чи мовами корінних народів і перекриває можливості ввезення видань антиукраїнського змісту.

 

За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року.

 

Підписати цей закон Володимира Зеленського раніше закликали українські видавціписьменники та діячі культури, а також юристи. На підтримку законопроєкту запустили флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.

 

Читайте також:Скасування напоказ, або як російську книгу в Україні майже заборонили

 

Чільне фото: Офіс Президента