мовний омбудсмен

Секретаріат мовного омбудсмена офіційно зареєстрували

05.08.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Юридична особа «Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови» офіційно зареєстрована. Про це повідомляється на Facebookсторінці Уповноваженого із захисту державної мови.

 

Офіційна адреса установи – м. Київ, Музейний провулок, 12.

 

Наступні кроки у створенні секретаріату: відкриття рахунків, виготовлення печатки, оголошення доборів до установи.

 

Про початок прийому запитів, звернень та скарг в установі обіцяють повідомити додатково.

 

Нагадаємо, що 25 червня Кабінет Міністрів прийняв постанову про створення Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови як юридичної особи публічного права. Уряд затвердив граничну чисельність працівників секретаріату у кількості 50 осіб.

 

Згідно з постановою, Уповноважений виконує функції керівника державної служби щодо очільника секретаріату та його заступників.

 

Створення посади Уповноваженого з захисту державної мови і Секретаріату Уповноваженого Нагадаємо було передбачене Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який вступив в дію 16 липня 2019 року.

 

Як повідомляло Читомо, 8 липня 2020 року посаду Уповноваженого із захисту державної мови обійняв Тарас Кремінь.

 

Попередня мовна омбудсменка – Тетяна Монахова – написала заяву про звільнення за власним бажанням у квітні. Основною причиною свого звільнення вона назвала те, що за шість місяців на посаді їй так і не вдалося домогтися створення Секретаріату уповноваженого із захисту державної мови.