Hay-фестиваль

Сергій Жадан отримав відзнаку у Вельсі за музичну творчість

04.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сергій Жадан отримав відзнаку за музичну творчість на фестивалі Hay Festival у Вельсі. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Дякую організаторам за підтримку України. Медалі не ношу, тому продам на якому-небудь аукціоні. А кошти передам на щось корисне. У будь-якому разі – всім спасибі», — зазначив Жадан.

 

 

Концерт гурту «Жадан і собаки» на Hay Festival відбувся увечері 3 червня на Wye Stage. «Ска-ансамбль “Жадан і собаки” з шести учасників — це гурт, який визначає музичну сцену Східної України. Їхня кар’єра, яка триває два десятиліття, включає два відомі студійні альбоми. Приєднуйтесь до них на вечір танців, гарної музики та пісень, які змусять вас думати та відчувати», — зазначили на сайті фестивалю в анонсі до події.

 

 

Hay Festival (Gŵyl Y Gelli) — щорічний літературний фестиваль. Проходить щорічно з 1988 року у містечку Хей-он-Уай в Уельсі, яке відоме великою кількістю книгарень (понад 20). З роками фестиваль став знаковим явищем у культурі Великої Британії, здобувши авторитет також на міжнародному рівні. Поруч з головним фестивалем проходить дитячий — «Hay Fever». Крім того, фестивалі-побратими Hay відбуваються в низці країн, серед яких Данія, Іспанія, Мальдіви тощо. 2020 та 2021 років через пандемію Covid-19 усі події фестивалю проходили в онлайн-форматі. У 2020 році Hay-фестиваль і Мексиканська книжкова виставка в Гвадалахарі спільно отримали премію Принцеси Астурійської за онлайнкомунікацію та людяність у нелегкі часи пандемії.

 

«Жадан і Собаки» — український рок-гурт із Харкова, що виник у 2000 році. Заснований під назвою «Собаки в космосі».

 

У 2007 році вийшов альбом-компіляція Хор монгольських міліціонерів, для якого різні виконавці, у тому числі й «Собаки в космосі» записали пісні на вірші Сергія Жадана. З цього почалася їхня співпраця. У 2008 гурт записав спільний з Сергієм Жаданом альбом «Спортивний клуб армії», до якого увійшли читання Жаданом власних віршів під акомпанемент музикантів гурту. Згодом співпраця продовжилася у вигляді спільних виступів (зокрема гастрольний тур 2011 року з виступами в Києві, Познані, Тюбінгені та Празі).

 

У березні 2012 року Сергій Жадан та «Собаки в космосі» презентували другу платівку, записану у співпраці — «Зброя пролетаріату». У 2014 році внаслідок тісної співпраці Сергія Жадана з гуртом «Собаки у космосі» гурт дістав назву «Жадан і Собаки». З цією новою назвою гурт записав три альбоми.

 

Нагадаємо, роман Сергія Жадана «Інтернат» бере участь у книжковому «Євробаченні».

 

Читайте також: 30 та 1: найзнаковіші нагороди Сергія Жадана

 

Чільне фото (ілюстративне): Полтавська Хвиля