США

Суд США: Трамп має виплатити понад $80 млн письменниці Джин Керролл, над якою скоїв секс-насильство

29.01.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Федеральний суд присяжних у США зобов’язав колишнього президента Дональда Трампа виплатити понад 83 мільйони доларів письменниці і журналістці Джин Керролл, у сексуальному насильстві над якою суд визнав Трампа винним 2023 року.

Джин Керолл, письменниця, колишня колумністка Elle, звинуватила Дональд Трампа в тому, що він знищив її репутацію запереченнями того, що зґвалтував її у 1996 році.

 

«Керролл стверджувала, що Трамп зґвалтував її в гардеробі універмагу Bergdorf Goodman, а потім зганьбив її, коли заперечив звинувачення, сказавши, що вона не його тип і припустивши, що вона вигадала історію, щоб збільшити продажі своєї книжки. Трамп заперечував усі звинувачення», — пише CNN.

 

Суд присяжних зобов’язав Трампа виплатити Джин Керролл 11 мільйонів доларів для фінансування кампанії з відновлення репутації, 7,3 мільйона доларів за емоційну шкоду, завдану публічними заявами Трампа в 2019 році, та ще 65 мільйонів доларів штрафу.

 

Джин Керролл подала до суду на Дональда Трампа в листопаді 2019 року.У відповідь на її звинувачення у зґвалтуванні Трамп переконував, що ніколи не чув про Керролл, а вона вигадала цю історію, щоб збільшити продажі своїх мемуарів.

 

У травні  2023 року суд встановив, що Трамп звів наклеп на Керролл і вчинив сексуальне насильство над нею, але не визнав його винним у зґвалтуванні. Трамп оскаржує це  рішення суду, оскільки відкидає всі звинувачення.

 

«Керролл подала позов відповідно до закону штату Нью-Йорк про повнолітніх осіб, що пережили насильство, що продовжив судові справи для звинувачень у сексуальному насильстві, термін давності яких давно минув. … Керролл назвала вирок перемогою для неї та інших жертв насильства: “Сьогодні світ нарешті дізнався правду. Ця перемога не лише для мене, а й для кожної жінки, яка постраждала через те, що їй не повірили”», — повідомляли в CNN.

 

Як повідомлялося, у 2021 році понад 250 письменників, літературних агентів та редакторів закликали своїх колег не публікувати будь-які мемуари Дональда Трампа. 2023 року він збирався видати листування із зірками світового шоубізнесу та політики.

 

Джерело: CNN

Чільне фото: Evan Vucci / AP