друковані ЗМІ

У 2021 в Україні видавали понад 300 газет і журналів російською мовою

13.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Минулого року в Україні виходили друком 217 газет і 107 журналів російською мовою. Про це повідомили у Секретаріаті Уповноваженого із захисту державної мови у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

 

«Згідно з інформацією, наданою Державною науковою установою «Книжкова палата України імені Івана Федорова», станом на листопад 2021 року в Україні видавалось 217 газет (з яких 173 загальнодержавної сфери розповсюдження та 44 регіональної сфери розповсюдження) та 107 журналів російською мовою», — ідеться у відповіді на запит.

 

Як відомо, 16 січня цього року набуває чинності 25 стаття закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», яка регламентує використання державної мови у сфері друкованих ЗМІ. Відтепер друковані ЗМІ (з певними винятками) мають виходити українською.

 

У Секретаріаті зазначили, що порушення вимог закону тягнутиме за собою штраф від 6800 до 8500 грн або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

 

На державну мову вже перейшли журнали НВ, ELLE Ukraine, Marie Claire, суспільно-політичний тижневик «Фокус» та інші. Журнал Playboy відтепер теж виходитиме українською

 

Нагадаємо, раніше стало відомо скільки видавництв і поліграфій офіційно зареєстровані в Україні.