бібліотеки

У деокупованому селі на Київщині відновили бібліотеку

03.07.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У деокупованому селі Рудницьке у Київській області відновили бібліотеку, яку пошкодили російські окупанти. Про це повідомляється на сайті фонду «МХП-Громаді».

Проєкт вдалося реалізувати завдяки грантовому конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях».

 

На початку повномасштабного вторгнення російські військові окупували село Рудницьке. Коли відходили, спалили місцеву шкоду, обстріляли об’єкти інфраструктури, знищили й пошкодили приватні будинки місцевих мешканців, а також й саму бібліотеку. 

 

«Вибили двері, топталися по прапору, ходили чоботами по книгах про незалежність України. Пошкодили й приміщення самого клубу, в якому розташовувалася бібліотека. Торік завдяки благодійникам у клубі вдалося створити творчий простір для дітей з Рудницького. Наступним етапом стало відновлення бібліотеки», — розповіли у фонді.

 

Нині у приміщенні бібліотеки зробили ремонт: оновили стіни, стелю і підлогу. Також закупили нові меблі, гаджети й частину книжок. 

 

 

Був запит від місцевого населення, тож команда «МХП-Громаді» підготувала грант на відновлення бібліотеки й отримала фінансування від донорів. Відновлення бібліотеки зайняло майже 6 місяців.

 

У бібліотеці планують організовувати презентації книжок, літературні читання й вечори поезії. На відкритті вже відбулася презентація книжки «Піддубний. Перемоги й непрощена любов до України» за участю співавтора Сергія Смаглюка.

 

Нині фонд бібліотеки налічує понад 1000 видань: це дитяча література, іноземні автори, а також книжки сучасних українських авторів і класиків. 

 

Завідувачка бібліотеки Наталія Василенко розповіла, що перед відновленням бібліотеки робили опитування. Зібрали 150 відповідей від місцевих мешканців, проте у всіх була єдина вимога — лише українськомовні книжки.

 

 

«Багато дорослих просили детективи Андрія Кокотюхи, діти — серію видань про Джуді-Муді. При закупівлі видань ми орієнтувалися й на ці прохання, адже нам важливо створити простір, який буде цікавий відвідувачам, куди приходитимуть із задоволенням, цілеспрямовано, а не випадково», — зазначила завідувачка.

 

Як стверджує Наталія Василенко, фонд бібліотеки планують розширити до 6000 книжок. 

 

Як повідомлялося, у Міністерстві культури та інформаційної політики розглядають питання скорочення мережі закладів культури, у тому числі бібліотек.

 

Читайте також: Зруйновані, але незламні: бібліотеки під російською окупацією та їхній шлях до відновлення