Єгипет

У Єгипті пропонують кредити на купівлю книжок через інфляцію

30.01.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Єгипті  пропонують брати кредити та розрахунки на виплати на книжки через стрімку інфляцію.

Оскільки ціни на книжки зросли більш ніж удвічі, деякі єгипетські автори кажуть, що вони скорочують кількість персонажів та описів, щоб бути економнішими в кількості сторінок.

 

«Вартість паперу та чорнила надзвичайно зросла. Собівартість тонни паперу нині майже в чотири рази вища, ніж на початку року!» — зазначає видавець Мохаммед Ель-Баалі. За його словами, книжки в Єгипті стала предметом розкоші.

 

Прискорення інфляції скоротило купівельну спроможність єгиптян, які вже пережили роки жорсткої економії та періодичних економічних потрясінь. Уряд заявляє, що робить все можливе, щоб знизити ціни, і звинувачує в цьому зовнішні чинники, пов’язані з російсько-українською війною.

 

Видавництво Sefsafa почало друкувати книжки за кордоном і скоротило тиражі, очікуючи падіння попиту.

 

Страх перед зменшенням кількості покупців на Каїрському книжковому ярмарку — найстарішому і найбільшому в арабському світі — став натхненням до ідеї придбання книг на виплат. Єгипетська асоціація видавців заявляє, що тепер покупці можуть взяти до дев’яти місяців на купівлю книжки, сплачуючи 1,5% річних.

 

Авторка Діна Афіфі зазначила для BBC: «Моя книжка була скорочена до 60 сторінок зі 100 через зростання вартості друку».

 

Деякі єгипетські романісти описують способи скорочення книжок: спрощення сюжетних ліній, введення менше другорядних персонажів і обмеження кількості описів.

 

Автори й видавці скаржаться для BBC, що все більше єгипетських читачів тепер купують підроблені копії книжок низької якості. Ті продаються на вулицях за ціною від 50 до 100 єгипетських фунтів (60-120 грн).

 

Нагадаємо, міжнародна асоціація видавців вимагає оприлюднити деталі арешту видавця з Єгипту.

 

Читайте також: Пьотр Ібрагім Кальвас про Єгипет, країну без самотності й без блиску Шарм-ель-Шейха

 

Джерело: BBC

 

Чільна світлина: BBC News, Jerusalem & Cairo