вандалізм

У Харкові вандали атакували відновлену меморіальну дошку Шевельову

28.01.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Харкові вандали атакували відновлену меморіальну дошку мовознавцю-славісту Юрію Шевельову. Про це повідомляє Суспільне Харків.

 

Невідомі закидали щойно відкриту меморіальну дошку яйцями та намалювали закреслену свастику під нею. Працівники магазинів на першому поверсі будинку помітили пошкодження вранці 27 січня.

 

Володимир Скорик, один із меценатів, за кошти яких було відновлено меморіальну дошку, зазначив, що «надворі не 2013-й» (тоді дошку знищили вандали відразу після рішення міськради демонтувати її, яке скасували лише 2015-го) та запевнив, що дошку приведуть до ладу. 

 

Відомо, що за інформацію, яка допоможе встановити нападників на дошку Юрію Шевельову у Харкові, обіцяють 2,5 тис. гривень винагороди. «Поліцейські провели огляд місця події. Інформація зареєстрована в Єдиному обліку заяв і повідомлень Харківського районного управління поліції №3, триває перевірка. На даний час встановлюються всі обставини події та причетні до неї особи», — повідомили у пресслужбі поліції Харківщини.

 

Крім того, представники громадськості розглядають можливість встановлення відеонагляду біля дошки.

 

Нагадаємо, меморіальну дошку відновили наприкінці минулого року. Уперше у Харкові її встановили 2013-го року за кошти громадськості. Тоді Харківська міська рада скасувала рішення топонімічної комісії про встановлення дошки, а на сесії міські чиновники виступали проти увічнення мовознавця. Того ж дня дошку розбила група невідомих чоловіків у присутності журналістів.

 

Зараз кошти на відновлення дошки Шевельову зібрали за 10 днів через Facebook.

 

Джерела: Суспільне Харків, НВ