освіта

У Варшаві відкриють українську школу

22.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Через велику кількість українських біженців у Варшаві відкриють українську школу. Про це повідомляють місцеві ЗМІ. 

Вона розпочне роботу через місяць. Навчання буде доступним для учнів всіх класів – з 1 по 11. Школа зможе прийняти близько 170 учнів. 

 

Охочі потрапити до резервного списку можуть надіслати заявку на поштову адресу otwieramyszkoly@gmail.com.

 

Площа офісу, в якому облаштували навчальний заклад, становить 1,2 тисячі квадратних метрів. Приміщення безкоштовно надала компанія Immofinanz, якій належить будівля. А над адаптацією простору працюють архітектори студії XYstudio. 

 

«Зараз ситуація у школах Варшави непроста: місць критично бракує. Кількість школярів з України, які почали вчитися у Варшаві, вже становить понад 10 тисяч осіб. При цьому більшість дітей приєдналися до польських класів без належної підготовки», – зазначає мер Варшави Рафаль Тшасковський. 

 

А всього у столиці перебуває, за словами мера, понад 90 тисяч дітей з України.

 

Як відомо, Міносвіти спільно з Мінцифри та Українським інститутом розвитку освіти також запустили платформу для дистанційного та змішаного навчання «Всеукраїнська школа онлайн».

 

Також, як повідомлялося раніше, в Україні з початку повномасштабної війни окупанти зруйнували понад 500 закладів освіти. Із них кількість зруйнованих та пошкоджених шкіл, дитсадків та інших закладів освіти на Київщині становить 45 будівель.

 

Нагадаємо, що польські видавці збирають книжки для українських дітей-біженців, а британські  — книжки та необхідні речі у наплічниках. Крім того, у Польщі надають стипендії художникам, які покинули Україну через війну.

 

Джерело: Wyborcza.pl