закон про мову

Українці поскаржилися на недотримання закону про мову 1000 разів за місяць

16.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Секретаріат мовного омбудсмена за місяць дії нових норм закону про державну мову отримав 1002 повідомлення про порушення мовного законодавства, 786 із них — про українську мову на сайтах. Про це повідомили на сайті уповноваженого з захисту державної мови.

78% отриманих повідомлень про порушення стосувались ч. 6 ст. 27 закону, яка регламентує застосування державної мови сайтами та представництвами у соцмережах. 61% заявок (611 звернень) стосувався інтернет-ресурсів, які обслуговують споживачів, а 17% (170 звернень) — ресурсів без обслуговування.

 

З інших питань до мовного омбудсмена надійшло 216 повідомлень: 

 

  • 11% стосувались безпосереднього обслуговування споживачів;
  •  5% – діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування;
  •  3% – вивісок та зовнішньої реклами; 
  • 1% – освіти;
  •  2 % – інших питань.

 

 

Повідомити про порушення закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» можна на електронну скриньку: lyst@mova-ombudsman.gov.ua. 

 

Як відомо, з 16 липня 2022 року всі сайти, сторінки в соцмережах, ютуб-, вайбер-, телеграм-канали, мобільні застосунки, які зареєстровані в Україні, повинні мати версію українською мовою. Ця версія не може бути меншою за обсягом та змістом інформації, ніж іншомовні версії. Версія державною мовою має завантажуватися для користувачів в Україні за замовчуванням.

 

Нагадаємо, на недотримання закону про мову українці поскаржилися 500 разів за 10 днів.

 

Як відомо, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.

 

Чільна ілюстрація: TextMaster