вистава

В Ірландії відбулася прем’єра мюзиклу «Листи свободи» пам’яті Амеліної

16.07.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Творча команда створила мюзикл про боротьбу України та Ірландії за незалежність. Виставу присвятили вбитій українській письменниці Вікторії Амеліній. Про це на своїй фейсбук-сторінці розповіла Любов Якимчук.

 

Події мюзиклу відбуваються на початку XX століття. В основу сюжету лягли біографії української письменниці з ірландським корінням Валерії О’Коннор-Вілінської та ірландки Констанс Маркевич, одруженої з Казимиром Маркевичем — польським драматургом, який виріс в Україні. Обидві жінки потрапляли до в’язниці за свою революційну діяльність. Їхня історія розповідається в уявному листуванні.

 

Над лібрето про Валерію О’Коннор Вілінську працювала українська письменниця Любов Якимчук. Валерія — українська письменниця з ірландським корінням, драматургиня, перекладачка Беранже, Анатоля Франса та Віктора Гюго, а також політична діячка й феміністка. До того ж вона була своячкою композитора Миколи Лисенка. 

 

Режисеркою, композиторкою та співачкою в мюзиклі стала Олеся Здоровецька. За розроблення цього проєкту вона отримала ірландську премію Markievicz Award.

 

Частину лібрето про Констанс Маркевич, ірландську революціонерку та феміністку, писала поетка і драматургиня Мері Бренлі з Ірландії. Констанс була пов’язана з Україною не лише завдяки чоловікові. Вона була авторкою ірландського повстанського гімну, який поклала на мелодію української народної пісні.

 

 

«Люди в залі плакали, люди реагували на звуки, слова, вони впізнавали в історіях двох жінок, українки та ірландки, історії своїх сімей, своїх країн», — розповідає про враження авдиторії від вистави Любов Якимчук на своїй фейсбук-сторінці.

 

Мюзикл планують представити у різних містах Ірландії, а згодом і в Україні.

 

Нагадаємо, що Любов Якимчук авторка збірки «Абрикоси Донбасу», за яку була номінована на премію Emerging Europe Awards.

 

Читайте також: Відбулася прем’єра вистави за романом Івана Багряного

 

Фото: фейсбук-сторінка Любові Якимчук