інформація

В Україні розробили практичний порадник, як чинити спротив окупантам

29.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центр національного спротиву розробив порадник з інструкціями протидії ворогу на окупованій території. Про це повідомляють на сайті Центру. 

Практичний порадник має назву «Громадянський спротив на окупованих територіях». У ньому містяться рекомендації, якими може скористатися кожен українець, щоби деморалізувати окупанта, нищити його ресурси й робити свій внесок у перемогу.

 

«Для того, щоб стати непомітним месником, якого будуть боятися окупанти, потрібно знати тактику, медицину, безпеку в інтернеті, знати про саморобну зброю та ненасильницькі дії. Ми підготували для вас керівництво під назвою “Громадянський спротив на окупованих територіях”, у формі pdf-файлу. Будьте обережні: видаліть його одразу після прочитання, або заховайте у папку з великою кількістю інших файлів», – написали у Центрі. 

 

У посібнику розповідається як діяти, коли зник мобільний зв’язок та інтернет, як повідомити про переміщення ворожої техніки або непомітно та безпечно її знищити, як завести та викрасти  російський танк та інша інформація. 

 

Також він містить інформацію про методи активного і пасивного опору населення, які можуть чинити навіть мешканці тимчасово зайнятих територій, де окупант намагається взяти під контроль владу і залякувати населення.

Також порадник має рекомендації для чиновників, які обіймають керівні посади при адміністрації окупаційної влади, поліцейських, медиків, вчителів, начальників складів, священників і працівників паспортного столів.

Крім того, там можна знайти матеріал про успіхи сил спротиву у боротьбі з агресором.

 

Завантажити практичний порадник можна за посиланням. 

 

Як повідомлялося раніше, більшість розвідувальної інформації російські окупаційні війська отримують з соцмереж українців. 

 

Нагадаємо, що Центр протидії дезінформації при РНБО закликає німецькомовні медіа не поширювати російську пропаганду та брехню про український полк «Азов». Також центр знайшов у соціальних мережах «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України.

 

Читайте також: «Тривожна полиця»: книжки, які додають впевненості під час війни