Франкфурт 2023

Відкрили національний стенд України на Франкфуртському книжковому ярмарку

18.10.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У перший день Франкфуртського книжкового ярмарку відбулося відкриття національного стенда України під гаслом «Крихкість існування». 

Організатором роботи українського національного стенда у павільйоні 4.1/ B 82 є Український інститут книги. На стенді  представлено понад 500 книг від 43 видавництв.

 

Стенд має власну сцену, де протягом кожного дня ярмарку відбуватимуться події англійською та німецькою мовами.

 

«Саме в межах партнерств виникають спільні проєкти, які дозволяють переживати непрості моменти. Моя головна подяка — Збройним Силам, тим, хто захищає нас, тим, завдяки кому ми тут. Ця масштабна присутність — не точкова, ми тут, ми будемо тут, і саме тому ми можемо відверто говорити про майбутнє», — зазначає координаторка «Книжкового арсеналу» та співорганізаторка присутності України у Франкфурті Юлія Козловець.

 

Заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці Олена Одинока також подякувала ЗСУ та повідомила, що 30 українських письменників загинули на війні, а 80 — перебувають на фронті.

 

 

 

«Я захоплений від того, що вам вдалося організувати тут у Франкфурті, і я радий що українська література присутня. Сьогодні 602 день рос вторгнення. Це солідарність, яку ми хочемо продемонструвати. Усі ви вклали багато роботи у цю програму — Ґете інститут, Український інститут книги, Мистецький Арсенал, Читомо», — зазначив виконавчий директор Німецької асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Петер Краус фон Клефф.

 

За його словами, про крихкість існування, що винесена в тему українського стенда, можна говорити і з огляду на останні події, зокрема напад ХАМАС на Ізраїль.

 

Фон Клефф також побажав зустрітися у 2024 році на Книжковому Арсеналі.

 

Директор Ґете інституту Йоганнес Еберт сказав: «Після нападу росії й у світлі останніх подій, я прокидаюся і питаю, в якому світі я живу. Зараз дуже важливо мати простір, де автори й видавці працюють разом, щоб дати відповідь на це питання, випрацювати рішення. Так важливо почути тих, хто зараз на фронті. Я радий, що тут є Олександр Михед і Павло Казарін».

 

Він також зазначив, що програма складається з двох частин: «крихкість свободи» та «крихкість творчих людей».

 

 

Керівниця представництва Українського інституту в Німеччині Катерина Рітц-Ракул проанонсувала відкриття французького представництва інституту в Парижі.

 

Серед авторів та громадських діячів, які протягом днів ярмарку представлятимуть український національний стенд — Ірина Цілик, Євгенія Лопата, Максим Яковлєв, Катерина Міхаліцина, Володимир Єрмоленко, Оксана Забужко, Анна Новосад, Олександр Михед, Павло Казарін, Ярина Чорногуз, Севгіль Мусаєва, Світлана Ославська, Олеся Островська-Люта, Альона Каравай, Вахтанг Кебуладзе, Катерина Калитко, Юлія Козловець, Павло Гольдін, Катерина Шаванова, Таня П’янкова, Остап Сливинський, Катерина Ботанова, Кирило Безкоровайний та інші.

 

Як відомо, Франкфуртський книжковий ярмарок у 2023 році відбувається з 18 по 22 жовтня. 17 жовтня відбулося відкриття ярмарку.

 

Читайте також: 13 фокусів про Франкфуртський книжковий ярмарок-2023

 

Фото: Ірина Батуревич