Велика Британія

На звання найкращої книгарні Великобританії претендують 60 учасників

17.02.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Цього року до шорт-листа премії Independent Bookshop of the Year Award (Незалежна книгарня року) Великої Британії та Ірландії потрапила рекордна кількість книжкових магазинів. Про це повідомляє британський книжковий журнал The Bookseller.

 

У 2022 році до короткого списку премії потрапили 63 книжкові магазини. Нагородою відзначають книгарні, які продовжують підтримувати книжкові громади на місцях протягом останніх «неспокійних двох років». Цього року до переліку потрапили й раніше номіновані книгарні, і нові. Серед них 6 таких, що відкрилися протягом пандемії.

 

«Цьогорічні фіналісти премії показують широке розмаїття та інноваційність книгарень у Великій Британії та Ірландії, незалежно від того, чи є вони одними з найповажніших чи одними з найновіших», — розповів Том Тівнан, головний редактор The Bookseller.

 

Книгарні змагатимуться за першість спочатку у своєму регіоні. Потім між них оберуть одного переможця, якого оголосять на British Book Awards 23 травня в Лондоні. Книгарня, що стане «незалежною книгарнею року», також змагатиметься за звання «Книжковий продавець року».

 

«Отримана протягом пандемії мудрість полягає в тому, що незалежні книгарні можуть бути найбільш вразливими. Але завдяки тісним зв’язкам з мешканцями населених пунктів незалежні книжкові магазини процвітали впродовж останніх двох років», — зазначив Том Тівнан.

 

Повний список номінованих книгарень за регіонами можна переглянути за посиланням. Відомо, що премію спонсорує міжнародний оптовий книжковий продавець Gardners.

 

The British Book Awards або Nibbies — це літературна нагорода для найкращих письменників Великої Британії та їхніх творів, яку організовує The Bookseller. Заснована у 1990 році.

 

Як повідомлялося, найбільшу книжкову мережу у Великій Британії продають уперше за її 143-річну історію. Відомо, що з послабленням карантину у Великій Британії продажі друкованих книжок зросли на третину.

 

Читайте також: Ідеальна інтернет-книгарня: прості поради для книготорговців

 

Чільне фото: The Bookseller