* ESC - закрити вікно пошуку
Алла Пушкарчук
Зеленський посмертно відзначив Аллу Пушкарчук, Ірину Цибух і Андрія Топчія держнагородами
28.06.2024Журналістку, редакторку, театрознавицю, мінометницю Аллу («Руту») Пушкарчук, яка працювала в «Читомо», журналістку «Суспільного» і парамедикиню добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Ірину («Чеку») Цибух, а також журналіста, військовослужбовця, бойового медика стрілецького батальйону Андрія («Топера») Топчія відзначили державними нагородами. Відповідний наказ підписав з нагоди Дня Конституції України президент Володимир Зеленський
Аллу Пушкарчук нагородили орденом «За заслуги» III ступеня. Ірину Цибух і Андрія Топчія — орденом «За мужність» III ступеня.
Алла Пушкарчук
Журналістка, редакторка, театрознавиця, мінометниця. Під час Революції гідності долучилася до «Правого сектору». З 2014 року по 2018 рік працювала в 5-му окремому батальйоні Української добровольчої армії як журналістка й фотографка. Згодом демобілізувалася і працювала у журналі «Український тиждень», а також піарницею у видавничому домі «Комора». 2021 року Алла Пушкарчук працювала у команді Читомо пів року як редакторка новин і координаторка проєкту «Люди з порожніх стільців» (#EmptyChairPeople).
Її репортаж «Поворот праворуч» увійшов в 10-ку фіналістів Конкурсу художнього репортажу «Самовидець» 2016 року. 2017 року — із серією фотографій з війни увійшла в число переможців XIX Міжнародного фотоконкурсу від Всеукраїнської газети «День».
З початку повномасштабного вторгнення Алла знову долучилася до ЗСУ, де була мінометницею в 58 ОМПБр, працювала з бусоллю та артилерійськими програмами в планшеті. Загинула внаслідок ракетного обстрілу на руках у коханого чоловіка.
Читайте також: Алла Пушкарчук: Підуть роки на те, щоб позбутись патріархального погляду на службу в армії
Ірина Цибух
Журналістка «Суспільного», парамедикиня добровольчому медичного батальйону «Госпітальєри».
У 2014 році відбула кілька ротацій на передовій у лавах добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри». З 2017 року працювала в команді «Суспільного» менеджеркою реформ, знімала документальні фільми, готувала міжрегіональні спецефіри, втілювала грантові проєкти. У вільний час реалізовувала освітні проєкти у віддалених селах Донеччини й Луганщини.
У лютому 2022 року повернулася до боротьби у складі «Госпітальєрів».
Разом із колегами з Суспільного Ірина Цибух стала переможницею конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» у 2021 році у категорії «Найкраща публіцистика в локальному медіа» та фіналісткою у номінації «Найкращий репортаж» у 2018 році. У листопаді 2023-го отримала відзнаку від президента України орден «За заслуги» III ступеня, у березні 2024 року стала лауреаткою премії «УП 100. Сила жінок».
Андрій Топчій
Журналіст, військовослужбовець, бойовий медик стрілецького батальйону.
Писав статті на історичну тематику і публікував інтерв’ю з науковцями у газеті «Факти». До цього був журналістом видання «Телеграф». Став на захист України ще у 2014 році. Під час АТО він отримав звання сержанта. З перервами на журналістику воював за Україну 10 років і загинув на фронті.
Як повідомлялося, з нагоди Дня Соборності України президент Володимир Зеленський підписав указ №16/2024 про відзначення державними нагородами низки культурних діячів, серед них зокрема письменника, ветерана Володимира Вакуленка, письменниці, волонтерки Вікторії Амеліної та поета і військового Максима Кривцова.
Читайте також: Військові, перекладачі, журналісти, книгарі, поети: кого відняв у нас 2023-й
Чільне фото: колаж Читомо
Фото: інстаграм-сторінка Алли Пушкарчук/фейсбук-сторінка Ірини Цибух/Андрій Топчій (fakty.ua)
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості