бойкот рф

14 книжкових ярмарків не співпрацюватимуть із видавцями РФ і нададуть безкоштовні стенди для українських

08.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

14 книжкових ярмарків з усього світу відмовилися від співпраці з російськими видавцями, підписавши заяву директорів книжкових ярмарків. Про це повідомив Девід Унгер, генеральний секретар Конференції директорів міжнародних книжкових ярмарків.

 

В оприлюдненій заяві ідеться: «Міжнародна конференція директорів книжкових ярмарків рішуче засуджує вторгнення Росії в Україну. Як творці платформ, де видавці, письменники, агенти, перекладачі та ілюстратори можуть відкрито взаємодіяти та залучати одне одного до співпраці, де цінуються вільне самовираження та критика, ми категорично засуджуємо застосування сили російським режимом».

 

У заяві повідомили, що книжкові ярмарки — її підписанти — обривають контакти з будь-якими російськими державними установами та агентствами. Крім того, ці ярмарки заохочують видавців та авторів з України брати в них участь, зробивши її безкоштовною для українців.

 

Наразі заяву підписали: 

 

 

Як повідомлялось, дієвці культури вимагають в іноземних колег санкцій у сфері культури для РФ. 

 

Також Українська асоціація видавців закликала Міжнародну асоціацію підтримати санкції проти РФ, згодом це зробили представники Українського інституту й Українського інституту книги.

 

Читайте також: Долаємо кордони й пандемії: найважливіші книжкові виставки світу-2022

 

Джерело: Publishing Perspectives