біженці-українці

Олена Зеленська передала українські видання одній з найстаріших бібліотек Польщі

10.10.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Олена Зеленська передала нові українські видання Головній бібліотеці Мазовецького воєводства у Варшаві.  Про це вона повідомила у своєму Telegram

Головна бібліотека Мазовецького воєводства у Варшаві — одна із найбільших та найстаріших публічних бібліотек Польщі. 

 

«На книжкову поличку стануть дорослі й дитячі видання, які дадуть змогу нашим громадянам читати рідною мовою. А іншим — якнайкраще зрозуміти Україну, українців та познайомитися з нашою історією, філософією, культурою. Власне це і є метою проєкту — взаєморозуміння через культуру. Тим паче що саме Польща прийняла найбільше моїх співвітчизників», — написала Зеленська. 

 

Видання передали у бібліотеку у межах проєкту «Українська книжкова поличка». Загалом книжки передані уже у 18 країн світу: Австрію, Туреччину, Литву, Словаччину, Швецію, Чехію, Францію, Нідерланди, Грецію, Латвію, Фінляндію, Йорданію, Хорватію, Ліван, Республіку Корея, Японію, Бельгію та Албанію.

 

«Українська книжкова поличка» реалізується спільно з МЗС України, Мінкультом, Українським інститутом книги у співпраці з Держкомітетом телебачення і радіомовлення України. Проєкт у Варшаві втілений завдяки донорській підтримці Київської школи економіки (KSE).

 

Нагадаємо, що у межах благодійної акції «Українським дітям — українську книгу!» дітям, які вимушено виїхали до інших регіонів України чи країн, передали 1 млн примірників. 

Також у межах проєкту «Книжки без кордонів» для дітей з України, які вимушено виїхали до інших країн, надрукували 100 тисяч книжок.

 

Фото: телеграм Олени Зеленської