Лейпцизький книжковий ярмарок

Україна відкрила національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку

21.03.2024

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У перший день Лейпцизького книжкового ярмарку відбулося відкриття національного стенда України під гаслом «Крихкість існування».

Організатором роботи українського національного стенда у  залі 4, D307 є Український інститут книги.

 

Goethe-Institut в Україні спільно з Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал» та у партнерстві з Українським інститутом книги та Українським інститутом представлятиме низку літературних заходів під час спеціальної літературної програми.

 

У центрі уваги — сучасні тексти українських авторів та авторок, поетів та поеток, які були опубліковані німецькою мовою протягом останнього року. Серед них — твори письменниць Олени Стяжкіної та Олени Захарченко, літературної критикині Тетяни Трофименко, а також збірки віршів сучасних українських поетів. Окрему увагу приділять пам’яті молодого поета Максима Кривцова, який загинув на фронті на початку 2024 року.

 

У події під час відкриття національного стенда «Українські історії опору й ідентичності» участь взяли директорка Лейпцизького книжкового ярмарку Астрід Бьоміш, міська голова культури Лейпцига Скаді Єнніке, директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер, директорка культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Олеся Островська-Люта, державний міністр Саксонії Олівер Шенк та голова іноземного представництва в Німеччині Катерина Рітц-Ракуль.

 

На відкриття стенда прийшов федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

 

«Ми все ще можемо робити те, що маємо робити — видавати книжки, презентувати їх, об’єднувати людей. Це можливо завдяки вашому партнерству. Ми досі тримаємося», — зазначила директорка «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта.

 

 

Скаді Єнніке вручила Оліверу Шенку книжку про культурні взаємодію України й Німеччини під час ярмарку.

 

 

Як повідомлялося, раніше Україна представляла національні стенди на ЛондонськомуФранкфуртському, Вільнюському, Монреальському, Віденському, Буенос-Айреському, Болонському, Паризькому книжкових ярмарка і салонах.

 

Читайте також: Від Америки до Азії: Україна на літературній мапі світу 2023 року

 

Фото: Вікторія Фещук, фейсбук-сторінка Leipziger Buchmesse