* ESC - закрити вікно пошуку
Лейпцизький книжковий ярмарок
Україна відкрила національний стенд на Лейпцизькому книжковому ярмарку
21.03.2024У перший день Лейпцизького книжкового ярмарку відбулося відкриття національного стенда України під гаслом «Крихкість існування».
Організатором роботи українського національного стенда у залі 4, D307 є Український інститут книги.
Goethe-Institut в Україні спільно з Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом «Мистецький арсенал» та у партнерстві з Українським інститутом книги та Українським інститутом представлятиме низку літературних заходів під час спеціальної літературної програми.
У центрі уваги — сучасні тексти українських авторів та авторок, поетів та поеток, які були опубліковані німецькою мовою протягом останнього року. Серед них — твори письменниць Олени Стяжкіної та Олени Захарченко, літературної критикині Тетяни Трофименко, а також збірки віршів сучасних українських поетів. Окрему увагу приділять пам’яті молодого поета Максима Кривцова, який загинув на фронті на початку 2024 року.
У події під час відкриття національного стенда «Українські історії опору й ідентичності» участь взяли директорка Лейпцизького книжкового ярмарку Астрід Бьоміш, міська голова культури Лейпцига Скаді Єнніке, директор Goethe-Institut в Україні Фабіан Мюльталер, директорка культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал» Олеся Островська-Люта, державний міністр Саксонії Олівер Шенк та голова іноземного представництва в Німеччині Катерина Рітц-Ракуль.
На відкриття стенда прийшов федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.
«Ми все ще можемо робити те, що маємо робити — видавати книжки, презентувати їх, об’єднувати людей. Це можливо завдяки вашому партнерству. Ми досі тримаємося», — зазначила директорка «Мистецького Арсеналу» Олеся Островська-Люта.
Скаді Єнніке вручила Оліверу Шенку книжку про культурні взаємодію України й Німеччини під час ярмарку.
Як повідомлялося, раніше Україна представляла національні стенди на Лондонському, Франкфуртському, Вільнюському, Монреальському, Віденському, Буенос-Айреському, Болонському, Паризькому книжкових ярмарка і салонах.
Читайте також: Від Америки до Азії: Україна на літературній мапі світу 2023 року
Фото: Вікторія Фещук, фейсбук-сторінка Leipziger Buchmesse
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості