бойкот рф

Українська асоціація видавців оприлюднила каталог прав на українські книжки

08.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Створили каталог авторських прав на книжки весни 2022 року, який поширюватиме Міжнародна асоціація видавців (IPA), щоб заохотити іноземних видавців купувати права на твори української літератури у країнах, видавничі асоціації. Про це повідомила Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, що й стала укладачем каталогу. 

 

В асоціації зазначають, що придбання іноземними колегами прав на видання перекладів творів українських авторів надасть посильну фінансову допомогу українським партнерам, а також допоможе донести до народів різних країн інформацію про Україну.

 

Каталог складається з 6 томів і містить книжки у категоріях «мистецтво», «бізнес та економіка», «освіта», «комікси і графічні новели», «історія», «література для підлітків» та інші. У ньому є анотації до книжок та біографії авторів/авторок.

 

Як повідомлялось, міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал спільно з Читомо уклали та опублікували свіжі каталоги прав українських видавців. З ними можна ознайомитися на сторінці спецпроєкту «Література на експорт». Зокрема там розмістили 49 каталогів прав українських учасників ринку.

 

Нагадаємо, на початку 2022 року Український інститут книги уклав та опублікував каталог книжок, рекомендованих до перекладу, — New Books From Ukraine 2021.

 

У 2021 році у межах Програми підтримки перекладів Українського інституту книги книжки українських авторів були видані у 24 країнах на чотирьох континентах.

 

Чільне фото: УІК