Гарвардський університет

Український інститут Гарварду видав англійською книжку Асєєва про концтабір в «ДНР»

28.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжку Станіслава Асєєва «Світлий шлях: історія одного концтабору» (у перекладі “The Torture Camp on Paradise Street”, «Концтабір на Райській вулиці») видали англійською мовою. Про це письменник повідомив на своїй фейсбук-сторінці.

«Світлий шлях: історія одного концтабору» переклали засновниця агентства перекладів української літератури TAULT Зеня Томпкінс і поетка Ніна Шевчук-Мюррей.

 

Книжку видали в межах серії перекладів української літератури на англійську мову Українського наукового інституту Гарвардського університету. Окрім «Світлого шляху», до неї увійшла збірка «В ізоляції» Асєєва у перекладі Лідії Воланської.

 

«Отже, головну книжку мого життя — “Світлий шлях: історія одного концтабору” – можна придбати англійською. Як видно зі змісту, в ній немає вигаданого сюжету: це нон-фікшн книжка, яка описує події в російському концтаборі “Ізоляція” на Донеччині. На першій та останніх сторінках — реальні фото дверей у підвалі Ізоляції. Ці двері досі відчинені. Саме тому “Світлий шлях” — це також відповідь на питання, чому ця війна досі триває», — зазначив Асєєв.

 

Обкладинку англомовного видання створила творча майстерня «Аґрафка».

 

 

Придбати видання можна за $20 (742 грн).

 

Окрім того, “The Torture Camp on Paradise Street” презентували в Гарварді.

 

 

«Світлий шлях: історія одного концтабору» розповідає про дворічне перебування Станіслава Асєєва у таємній в’язниці«Ізоляція», що у Донецьку, яку бойовики терористичної організації «ДНР» перетворили у концентраційний табір. Книжка вперше вийшла друком у 2020 році у Видавництві старого Лева двома мовами — українською і російською.

 

Нагадаємо, раніше англійський переклад «Світлого шляху» видали для розповсюдження між дипломатами.

 

Як відомо, книжку переклали також польською та латиською мовами.

 

Зображення: фейсбук Станіслава Асєєва та Олега Коцюби, books.huri.harvard.edu