пропаганда

В ООН закликають держави не спонсорувати пропаганду й протидіяти дезінформації

03.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Рада ООН з прав людини ухвалила план дій щодо боротьби з дезінформацією на запит України. Про це стало відомо з резолюції, яку ухвалили 1 квітня 2022 року. 

Проєкт резолюції має назву «Роль держав у протидії негативному впливу дезінформації на дотримання та реалізацію прав людини». Його ініціювали Україна, Японія, Латвія, Литва, Польща, Великобританія і США.

 

Вона передбачає 8 пунктів спільної стратегії для подолання пропаганди й фейків, а також співпрацю держав задля забезпечення прав людини на міжнародному рівні. 

 

Згідно з текстом резолюції, Рада ООН з прав людини закликає до боротьби з дезінформацією, дотримання міжнародного права, зокрема захищати та поважати свободу висловлювання та доступ для пошуку й отримання інформації. 

 

Крім того, Рада закликає держави створити середовище для протидії дезінформації. У тому числі шляхом, посилення співпраці з міжнародними організаціями, громадянським суспільством, ЗМІ, приватним сектором, стейкхолдерами тощо.

 

Також, додатково наголосили, що будуть заохочуватися кампанії у соціальних медіа для протидії дезінформації та забезпечення поваги до прав людини. Задля цього можлива зміна алгоритмів й огляд бізнес-моделей, зокрема підвищення прозорості, дотримання всіх правових засобів захисту для користувачів соціальних мереж. 

 

Ці зміни та заохочення відбуватимуться згідно з Керівними засадами підприємницької діяльності в аспекті прав людини (Guiding Principles on Business and Human Rights).

 

На додаток, Рада ООН з прав людини постановила скликати на 52-й сесії дискусію щодо протидії негативному впливу дезінформації на задоволення та реалізацію прав людини та щодо забезпечення відповідних заходів.

 

Повний текст резолюції можна прочитати на сайті Ради ООН з прав людини. 

 

Нагадаємо, що росія активно веде свою пропагандистську діяльність. Зокрема у рф звинуватили Україну у «викривленні історії», «проаналізувавши» 300 підручників. Крім цього, у соціальних мережах знайшли «посібник» окупантів щодо створення фейків проти України, а вчителі у рф отримали спеціальні методички з детальними інструкціями, які пояснюють, що і як розповідати дітям про війну проти України.

 

Як відомо, в Україні створили фонд для боротьби з дезінформацією. Також, Центр національного спротиву розробив порадник з інструкціями протидії ворогу на окупованій території.