бойкот росії

Великі британські видавництва відмовляються від співпраці з РФ

11.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Літературна агенція Великої Британії Curtis Brown та видавництва Pan Macmillan і Canongate призупинили співпрацю з російськими видавцями. Про це повідомляє видання The Bookseller.

 

Керівник Curtis Brown Джонні Геллер повідомив, що видавництво припинить співпрацю з російським бізнесом, поки триває війна. Після її закінчення видавництво повернеться до роботи з РФ. 

 

«Ми єдині з письменниками, видавцями та митцями, які публічно засудили цей безглуздий акт агресії та кровопролиття», — додав він.

 

Curtis Brown також передасть 5000 фунтів стерлінгів як фонду Open Culture в асоціації з PEN України, PEN Польщі та PEN Білорусі, так і Апеляційному комітету з надзвичайних ситуацій в Україні, який співпрацює з місцевими та міжнародними благодійними організаціями для пом’якшення гуманітарних криз.

 

Видавництво Canongate також пожертвувало 5 тисяч фунтів стерлінгів в Комітет із надзвичайних ситуацій для допомоги Україні.

 

Інші видавництва Andrew Nurnberg Associates і David Higham Associates є одними з тих, які обирають вести переговори про ліцензування з російськими та українськими видавцями на основі «індивідуальних побажань своїх клієнтів».

 

«Ми жахливо засмучені через гуманітарну кризу в Україні. Не корисно зводити нашу позицію до звуку. Ліцензування російським видавцям вже різко впало протягом останніх тижнів, і ми очікуємо, що так і залишатиметься, принаймні, до кінця року. Ми розмовляємо з кожним нашим клієнтом від Росії та України окремо», — повідомив Доґ Воллес, маркетинговий директор компанії Andrew Nurnberg Associates.

 

У видавництві David Higham Associates зазначили, що не відчувають потреби в корпоративній політиці щодо ситуації, коли «наша відповідальність полягає в тому, щоб задовольнити індивідуальні потреби клієнтів, але ми залишаємось добре поінформованими про кожен аспект ситуації, щоб ми могли запропонувати пораду, коли це буде потрібно».

 

«Найбільші видавництва світу починають робити заяви про призупинення співпраці з росіянами. Для них це не етичне питання, а бізнесове рішення. Книжковий ринок Росії далеко не пріоритетний для видавничих гігантів, а от репутаційні ризики цілком реальні», — розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо книжкова аналітикиня, авторка Telegram-каналу про англомовний видавничий світ cynical_publisher Інна Білоножко.

 

Вона повідомила, що середні й малі видавництва, які мають приватних власників, керуються виключно власними інтересами та морально-етичними принципами, а ті з них, хто робить публічні заяви, відкрито виступають на боці України. Ті, хто не хоче відмовлятися від співпраці з росіянами, відмовчуються. Схожим чином поводяться й літературні агенти з письменниками. Заяви на зразок «ми приймаємо рішення індивідуально за кожною угодою» або «компанія ще не прийняла остаточного рішення» — наслідок активної проукраїнської роботи британських ЗМІ, профільних асоціацій, PEN, а особливо місцевих книгарень, які намагаються не дати представникам своєї галузі відмовчатися і пересидіти війну.

 

Як повідомлялося, найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупинили співпрацю з російськими видавництвами. 

 

Крім того, Лондонський, Франкфуртський та Болонський книжковий ярмарки теж відмовилися від співпраці з російськими видавцями. Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» також скасував участь Росії у цьогорічному фестивалі. Загалом цьогоріч 14 книжкових ярмарків не співпрацюватимуть із видавцями РФ.