* ESC - закрити вікно пошуку
війна
Кіллінг, Ґейман, Еваристо: письменники з усього світу закликають жертвувати кошти для українських біженців
02.03.2022Іноземні письменники поширюють інформацію про війну в Україну та жертвують кошти для допомоги українським біженцям.
Лавреатка Букера 2019 Бернардин Еваристо у твіттері закликає підписників підтримати Україну й українців через сайт Українського інституту у Лондоні, з переліком організацій, що надають гуманітарну допомогу, та медіа, які потребують фінансової допомоги, щоб робити оперативні репортажі про події. Крім того, вона поширила статтю BBC зі шляхами допомоги українцям громадяни Великої Британії.
Ways to help. https://t.co/ioJoB0AtAB
— Bernardine Evaristo (@BernardineEvari) February 26, 2022
What we can do #UkraineCrisis #UkraineRussiaWar #UkraineUnderAttack https://t.co/ivqLP4U8x6
— Bernardine Evaristo (@BernardineEvari) March 1, 2022
Також вона цитує статтю Девіда Ламмі для The Guardian «Напад Путіна на Україну. Ідеться не лише про долю Європи»: «Ми маємо згуртувати цілий світ проти цієї загрози та розширити міжнародну коаліцію, що змогла б протистояти цій жахливій війні й щось протиставити націоналістично-експансіоністській ідеології Путіна».
‘We need to rally the world against this threat and widen the international coalition that will oppose this grievous act of war, and counter Putin’s ideology of nationalistic expansion.’ https://t.co/zCDn6QyzCw
— Bernardine Evaristo (@BernardineEvari) February 25, 2022
Елісон Кіллінг, лавреатка Пулітцера 2021 року, підтримує українців, закликаючи надавати кошти українським медикам, правозахисникам і медіа, допомагати біженцям та пораненим. «Якщо ви хочете пожертвувати гроші Україні, ось список медичних, правозахисних та медіаорганізацій, яким може знадобитися допомога», — написала вона у твіттері.
If you want to donate money to Ukraine ??, here is a list of medical, human rights and media orgs that could use some help https://t.co/fxnb7xM0uu
— Alison Killing (@alisonkilling) February 27, 2022
Вона також промотує українські телеграм-канали з координації IT-спеціалістів, які хочуть увійти до кіберармії та здійснювати хакерські атаки на російський уряд і комерційні організації, репостить багато матеріалів від українських журналістів щодо ситуації у Києві.
Ukraine sets up a telegram channel to coordinate IT specialists and hackers, with one task being to carry out and coordinate cyber attacks on Russian state and commercial organizations https://t.co/nxBK8cMtzi
— Alison Killing (@alisonkilling) February 26, 2022
Ніл Ґейман закріпленим твітом на своїй офіційній сторінці закликає підписників підтримати українських біженців через ініціативи ЮНІСЕФ. «Я гордий підтримувати Refugees та їхню роботу, що рятує життя», — зазначив він.
I am proud to stand with @Refugees and their life-saving work.
UNHCR staff are staying in Ukraine, delivering help. Fighting has already forced people to flee their homes and families are in urgent need of shelter and emergency aid.
Please donate: https://t.co/WiUQrj0Pwj pic.twitter.com/7QwqhmBKmF
— Neil Gaiman (@neilhimself) February 26, 2022
Крім того, Ніл Ґейман взяв участь в ініціативі родини Рейнольдс-Лайвлі, які подвоюють пожертви для українських біженців, збільшивши їх до 1 000 000 доларів США.
Just re-retweeting this. I’m donating. I hope you will. https://t.co/QbdftXUhej
— Neil Gaiman (@neilhimself) March 1, 2022
Він також назвав «вражаючим» потік журналістки The Guardian Керол Кадваллар, яка намагається розібратися у причинах того, чому західний світ не помітив, як Путін розпочав проти нього Першу велику інформаційну війну ще у 2014 році:
«Вторгнення в Україну це головний фронт цієї війни. А думка про те, що нас вона не зачіпає – фікція, брехня», — написала вона.
Ok. Deep breath.
I think we may look back on this as the first Great Information War. Except we’re already 8 years in.
The first Great Information War began in 2014. The invasion of Ukraine is the latest front. And the idea it doesn’t already involve us is fiction, a lie.
1/— Carole Cadwalladr (@carolecadwalla) February 27, 2022
«Ми не усвідомлювали, що Росія вже розпочала війну проти Заходу. Ми називали це «втручанням». Але то були не воно. То була війна. Нас атакують вже 8 років поспіль».
We failed to acknowledge Russia had staged a military attack on the West. We called it “meddling”. We used words like “interference”. It wasn’t. It was warfare. We’ve been under military attack for eight years now.
10/— Carole Cadwalladr (@carolecadwalla) February 27, 2022
«Оця наша помилка і є причиною того, що зараз відбувається в Україні. Бо перші атаки у Великій Інформаційній війні тривали з 2014 до 2022 року. І Путін переміг. Переміг, переконавши нас, що анітрохи на нас не нападає».
This failure is at the heart of what is happening now in Ukraine. Because the first offensive in the Great Information War was from 2014-2022. And Putin won.
And he won by convincing us it wasn’t even a war.
11/— Carole Cadwalladr (@carolecadwalla) February 27, 2022
«Це напад не тільки на Україну, але і на нас також. І саме тому те, що відбувається зараз – унікальна і небезпечна мить. Саме тому, що ми й досі не розуміємо, що проти нас вже ведуть війну».
And maybe that could be why we’ve failed to understand Putin’s strategy in Ukraine? Because it’s not just a strategy in Ukraine. It’s directed at us too. And that’s what makes this such a uniquely perilous moment. Not least, because we still don’t understand we’re at war.
17/— Carole Cadwalladr (@carolecadwalla) February 27, 2022
Нагадаємо, своїми публічними заявами Україну підтримали також відомі письменники Маргарет Етвуд, Стівен Кінг, Ольга Токарчук, Фредерік Беґбедер, Джоан Ролінґ, Ювал Ной Харарі та інші.
Крім того, понад 1300 письменників, серед яких Світлана Алєксієвич, Орхан Памук та Салман Рушді, підписали заяву PEN International з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну. Шість нобелівських лавреатів з літератури також підписали листа з підтримкою українському народу перед лицем російської агресії.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості