закон

Автор петиції про заборону книжок рф — президенту: підпишіть, а правки потім

21.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Тарас Шамайда, автор петиції, яка закликає президента підписати закон, що регулює ввезення книжок з рф і білорусі, пропонує президенту підписати документ вже зараз, як цього вимагає законодавство, а правки до закону вносити окремо. Про це він повідомив у своєму дописі реакції у Фейсбуці на коментар Володимира Зеленського щодо згаданої петиції.

«Чи можуть бути у законі вади, які потребують виправлення? Звичайно, закон можна вдосконалювати. Але робити це виключно у передбачений Конституцією і законодавством спосіб. Це означає, що президент має відповідно до ч.3 ст. 94 Конституції підписати Закон 2309-ІХ. А вже потім новим законом до нього можуть бути внесені зміни, з урахуванням будь-яких слушних пропозицій, які відповідають національним інтересам України. Це можна зробити дуже швидко», – зазначив Шамайда, коментуючи відповідь президента про потребу доопрацювання й додаткової оцінки законопроєкту про імпорт книжок.

 

Також автор петиції додав, що лише такий шлях може запропонувати Кабінет Міністрів України на виконання президентського доручення. За його словами, це дозволить і вдосконалити закон, і дотриматися Конституції й верховенства права, і надійно захистити український культурний простір від «русского міра».

 

Окрім того, Шмайда у своєму дописі поставив президенту декілька питань щодо доцільності надсилати закон на оцінку до Єврокомісії, пропозицій Мінюсту й МЗС накласти вето на закон, підтримки російських пропагандистських наративів, а також президентських обов’язків: «Яким чином будь-які зауваження будь-кого скасовують Ваш обов’язок підписувати Закони?! Частина третя статті 94 Конституції України визначає: якщо Президент протягом 15 днів не підписав закон чи не повернув його до парламенту з зауваженнями, «закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений».

Повний текст відповіді автора петиції можна прочитати за посиланням.

 

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський відповів на петицію щодо підписання закону 2309-ІХ. Там він розповів, що раніше йому пропонували ветувати документ.

 

За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року.

 

Підписати документ Володимира Зеленського раніше закликали українські видавціписьменники та діячі культури, а також юристи. На підтримку законопроєкту запустили флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.