видавці

Які зарплати у видавничому бізнесі? – Читомо й Happy Monday презентували дослідження

01.06.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Найбільші зарплати у видавничій сфері в артдиректорів, а за ними, за рівнем зарплат, йдуть головні та випускові редактори, дизайнери та маркетологи. Про це свідчить анонімне опитування серед працівників галузі, яке провели кар’єрний портал і платформа професійного розвитку Happy Monday спільно з Читомо. 

 

За результатами опитування, середні заробітні плати на ринку коливаються від 6500 до 15500 грн/місяць залежно від спеціальності. Працевлаштування у видавничій сфері через гідний рівень праці відзначили лише 7% опитаних, але більшість мотивує можливість творчої самореалізації та прагнення розвивати культуру.

 

Також дослідження показало, що попри те, що у сфері переважають жінки, керівні посади частіше займають чоловіки, а теперішні директори видавництв працюють у сфері в середньому близько 10 років. Разом з тим, середній досвід роботи головних редакторів — 7 років.

Організатори опитування зазначають, що завдяки рейтингу роботодавці краще орієнтуватимуться, яку зарплату пропонувати кандидатам і теперішнім працівникам, спеціалісти зрозуміють, яку зарплату просити на співбесіді чи при підвищенні, а молоді спеціалісти та світчери зможуть оцінити свої фінансові перспективи у новій професії.

 

Завантажити повну версію дослідження можна за посиланням.

 

Happy Monday медіаплатформа для свідомого розвитку кар’єри та пошуку своїх компаній. Філософією порталу є посилення партнерства і прозорих взаємовідносин між шукачами та роботодавцями, тому для платформи важливо всебічно підтримувати ініціативи, спрямовані на посилення рівних можливостей, прозорості та відкритості ринку праці. 

 

Читомо — медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації. Наразі це — трендсетер українського книжкового ринку, найбільше українське медіа про книговидання країни й світу, якісна аналітика та ексклюзивні матеріали експертів-практиків, нові формати, інновації, експерименти в книговиданні й читанні, а також спільнота, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури.

 

Раніше Happy Monday розповідали про зарплати українських комунікаційниківдизайнерівHR-спеціалістів та фінансистів.

 

Як відомо, згідно з попередніми результатами дослідження Асоціації українських редакторів, понад третина опитаних редакторів (34,1 %) отримують заробітну платню за місяць у розмірі 5 – 10 тис. гривень.

 

Нагадаємо, що результати дослідження ініціативної групи «Перекладачі в Дії» та ГО «Український літературний центр» показали, що середній дохід українських книжкових перекладачів складає 8 тис. 684 грн на місяць.