війна

Кіллінг, Ґейман, Еваристо: письменники з усього світу закликають жертвувати кошти для українських біженців

02.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Іноземні письменники поширюють інформацію про війну в Україну та жертвують кошти для допомоги українським біженцям.

Лавреатка Букера 2019 Бернардин Еваристо у твіттері закликає підписників підтримати Україну й українців через сайт Українського інституту у Лондоні, з переліком організацій, що надають гуманітарну допомогу, та медіа, які потребують фінансової допомоги, щоб робити оперативні репортажі про події. Крім того, вона поширила статтю BBC зі шляхами допомоги українцям громадяни Великої Британії.

 

 

Також  вона цитує статтю Девіда Ламмі для The Guardian «Напад Путіна на Україну. Ідеться не лише про долю Європи»: «Ми маємо згуртувати цілий світ проти цієї загрози та розширити міжнародну коаліцію, що змогла б протистояти цій жахливій війні й щось протиставити націоналістично-експансіоністській ідеології Путіна».

 

 

Елісон Кіллінг, лавреатка Пулітцера 2021 року, підтримує українців, закликаючи надавати кошти українським медикам, правозахисникам і медіа, допомагати біженцям та пораненим. «Якщо ви хочете пожертвувати гроші Україні, ось список медичних, правозахисних та медіаорганізацій, яким може знадобитися допомога», — написала вона у твіттері.

 

 

Вона також промотує українські телеграм-канали з координації IT-спеціалістів, які хочуть увійти до кіберармії та здійснювати хакерські атаки на російський уряд і комерційні організації, репостить багато матеріалів від українських журналістів щодо ситуації у Києві.

 

 

Ніл Ґейман закріпленим твітом на своїй офіційній сторінці закликає підписників підтримати українських біженців через ініціативи ЮНІСЕФ. «Я гордий підтримувати Refugees та їхню роботу, що рятує життя», — зазначив він.

 

 

Крім того, Ніл Ґейман взяв участь в ініціативі родини Рейнольдс-Лайвлі, які подвоюють пожертви для українських біженців, збільшивши їх до 1 000 000 доларів США.

 

 

Він також назвав «вражаючим» потік журналістки The Guardian Керол Кадваллар, яка намагається розібратися у причинах того, чому західний світ не помітив, як Путін розпочав проти нього Першу велику інформаційну війну ще у 2014 році:

 

«Вторгнення в Україну це головний фронт цієї війни. А думка про те, що нас вона не зачіпає – фікція, брехня», — написала вона.

 

 

«Ми не усвідомлювали, що Росія вже розпочала війну проти Заходу. Ми називали це «втручанням». Але то були не воно. То була війна. Нас атакують вже 8 років поспіль».

 

 

«Оця наша помилка і є причиною того, що зараз відбувається в Україні. Бо перші атаки у Великій Інформаційній війні тривали з 2014 до 2022 року. І Путін переміг. Переміг, переконавши нас, що анітрохи на нас не нападає».

 


«Це напад не тільки на Україну, але і на нас також. І саме тому те, що відбувається зараз – унікальна і небезпечна мить. Саме тому, що ми й досі не розуміємо, що проти нас вже ведуть війну».

 

 

Нагадаємо, своїми публічними заявами Україну підтримали також відомі письменники Маргарет Етвуд, Стівен Кінг, Ольга Токарчук, Фредерік Беґбедер, Джоан Ролінґ, Ювал Ной Харарі та інші.

 

Крім того, понад 1300 письменників, серед яких Світлана Алєксієвич, Орхан Памук та Салман Рушді, підписали заяву PEN International  з вимогою припинити жорстокість, спричинену російським вторгненням в Україну. Шість нобелівських лавреатів з літератури також підписали листа з підтримкою українському народу перед лицем російської агресії.