бібліотека

Літературний челендж: що зробити книголюбам у 2021-му

01.01.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У новому році ми традиційно обіцяємо собі прочитати 20, 50 чи навіть 100 книжок. Щоб втілити цей план у реальність, пропонуємо доповнити його літературними завданнями, які урізноманітнять ваш читацький досвід і надихатимуть читати ще більше. Обирайте цікаві ідеї для своєї книжкової New Year Resolution, які ми спеціально оновили для цього року.

Завести читацький щоденник

Завести читацький щоденник

З читацьким щоденником вам буде значно простіше наприкінці року порахувати, скільки книжок ви прочитали, або ж порадити хороше видання друзям. Записувати враження про прочитані книжки можна у звичайному блокноті, застосунку на телефоні або ж у спеціальному воркбуці. Наприклад, «Прочитане. Читай. Записуй. Запам’ятовуй» від видавництва Pabulum.

Подивитися екранізацію

У 2021 році ви зможете порівняти з книжками кілька екранізацій за відомими текстами, наприклад: «Дискосвіт» Террі Пратчетта, «Двері до літа» Роберта Гайнлайна, «Фундація» Айзека Азімова та ін.

 

Також на цей рік планують прем’єри фільму Ірини Цілик «Я і Фелікс» – за мотивами роману Артема Чеха «Хто ти такий?», короткометражного фільму-дебюту «Лалібела» режисерки Анни Морозової, що стане адаптацією «Землі загублених» Катерини Калитко та кіноадаптації оповідання Олеся Ульяненка «Наказ».

Купити календар від українського ілюстратора

Записувати свої плани й досягнення у красивому календарі значно приємніше, ніж в одному з багатьох блокнотів. Окрім того, у ньому, на відміну від телефонного, можна малювати, креслити, клеїти наліпки тощо. А ще настінний календар з оригінальними ілюстраціями, цікавими фактами чи смішними висловами надихатиме вас на творчість і досягнення, а наприкінці року, гортаючи його, вам буде набагато простіше підбивати підсумки.

 

Обирайте красиві календарі тут: Пінгвіни, мінімалізм та оголені письменники: добірка календарів на 2021 рік.

Прочитати книжку, що увійшла до переліку найкращих 2020 року

Поки видавці ще не встигли видати свої перші видання нового року, радимо прочитати книжки, які отримали схвальні відгуки та нагороди у 2020-му.

 

У наших традиційних літературних підсумках ми розповідали про такі: Підсумки-2020: великий український роман проти малих українських романів, Не вигадуй: 5 (і ще 5) нон-фікшн книжок року, 7 підліткових книжок 2020 року, які ми радимо прочитати, 10 дитячих книжок 2020 року, які ми радимо прочитати.

 

Також варто звернути увагу на книжки, що були відзначені преміями, перемогли у конкурсах та потрапили у рейтинги, зокрема: «Книга року ВВС», премія Шевельова, «Еспресо. Вибір читачів», «БараБука», «Кримський інжир», короткий список «Шевченківської премії», короткий список «ЛітАкценту року», Список найкращих книжок року від PEN Ukraine.

Купити книжки на Книжковому Арсеналі та BookForum

Будемо сподіватися, що цього року Книжковий Арсенал та Book Forum пройдуть в офлайновому режимі. А щоб зорієнтуватися серед розмаїття книжкових новинок, ми, як завжди, зберемо їх усі на нашій «Вітрині».

Залишити книжку на буккросинговій полиці

Буккросинг — чудова нагода звільнити свої книжкові полиці та приготувати їх для нових хороших видань, які, безперечно, принесе 2021 рік. А ще – це можливість зробити добру справу і принести радість незнайомцеві чи незнайомці, особливо залишивши у книжці побажання.

 

Та якщо відшукати буккросингову полицю у вашому місті важко, то можна залишити книжку на лавочці в парку, у кав’ярні чи подарувати другові із проханням прочитати та передати далі. Можливо, ваша книжка обійде всю Україну чи то й цілий світ!

 

Читайте також: Непроста доля буккросингу в Україні: чому у Дніпра все вийшло

Побувати на літературному вечорі

Або не лише побувати, а й виступити. Чи буде це читання перед монітором через Zoom, чи виступ на велелюдному майданчику – неважливо. Важлива публіка, тексти і взаємодія.

 

Найцікавіші книжкові події ми завжди анонсуємо у нашій рубриці на сайті і готуємо підбірки на Telegramканалі.

Відкрити абонемент у бібліотеці

Відкрити абонемент у бібліотеці

Читання книжок у бібліотеці (або хоча б частини з них) допоможе заощадити чимало коштів, які ви, наприклад, можете витратити на благодійність.

 

Читайте також: Було і стало: як змінилася Дитяча бібліотека на Подолі

 

та Що зробила бібліотека зі Старобільська, щоб позбутися комплексів і минулого

Спробувати свої сили на літературному конкурсі

Якщо ви давно мріяли написати й видати книжку, або ж стати відомим письменником, або ж розширити коло своїх шанувальників, то 2021 рік — саме час, щоби втілити ці мрії. А першим кроком на шляху до вдячних читачів, презентацій та тисячних накладів може стати участь у літературному конкурсі.

 

Знайти їх ви можете на нашому сайті в рубриці «Події», де ми регулярно анонсуємо можливості як для досвідчених письменників, так і для новачків.

Прослухати аудіокнижку, озвучену самим автором

Аудиторія аудіокнижок щороку зростає, можливо, 2021 переконає вас до неї долучитися. І хоча прослуховувати книжку довше, ніж читати, проте ви зможете ознайомитися зі значно більшою кількістю книжок, якщо впровадити у своє життя нову корисну звичку — слухати аудіокнижки, йдучи на роботу чи навчання, у транспорті чи просто у вечори, коли немає натхнення читати.

 

А в першій українській аудіокнигарні «АБУК» ви можете придбати книжки, які озвучили Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Катерина Бабкіна, Василь Шкляр, Андрій Любка, Любко Дереш та інші відомі автори.

 

Найприємніше те, більшість аудіокнижок обійдуться вам дешевше за електронні чи паперові.

Почати стежити за Читомо в Instagram та Telegram

Цього року ми оновили наші формати сторінок в Instagram та Telegram, на яких ми ділимося цікавими інсайдами, новинами та красотами.

 

Підписуйтеся, якщо вам цікаво дізнаватися про залаштунки Читомо та зірок літератури, уважно стежити за всіма подіями й новинками книжкового світу.

 

Читайте також: Книжковий Instagram в Україні: ще 10 блогерів, на яких варто підписатися

Підтримати Читомо

До 12 січня ви ще можете придбати яскраві лоти від відомих письменників, ілюстраторів, видавців у межах #благодійнийаукціонЧитомо або ж просто підтримати наше медіа: разово або щомісяця.

 

Також з часом нас можна буде підтримати через платформу Patreon.

 

Також радимо пройти наші книжкові передбачення.