злочини росії

Унаслідок російської агресії загинули вже 18 журналістів

04.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну щодо представників ЗМІ скоєно 74 злочини державою-агресором. Про це йдеться в заяві Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Зокрема серед 74 злочинів 19 щодо громадян інших держав: Великої Британії 5, Чехії 2, США 2, Данії 2, ОАЕ 2, Ірландії 1, Швейцарії 1, Франції 1, Литви 1, рф 2.

 

Як повідомляється, серед журналістів загинули 18 осіб, викрадено 8 осіб, отримали поранення 13 осіб, безвісно зникли 3 особи, зазнали залякування 15 журналістів.

 

Крім того в Україні зафіксували щонайменше 7 фактів обстрілів, які призвели до пошкодження або  знищення телевеж, а також 22 блокування та кібератак на ЗМІ.  

 

Щодо постраждалих в областях України: 

 

У Київській області 31 журналіст, в Запорізькій 15, в м. Київ 7, в Херсонській 5, в Донецькій 5, в АР Крим 2, в Сумській 2, в Одеській 2, в Чернігівській 1, в Миколаївській 1, в Луганській  1, в Кіровоградській 1, в Центральній Україні 1.  

 

«Сьогодні кожен журналіст є героєм. Вдячні кожному, хто висвітлює події в Україні. Кожна смерть та кожен злочин проти представників засобів масової інформації обов’язково буде розслідуваний, а винні – притягнуті до кримінальної відповідальності», зазначають у заяві міністерства. 

 

Як відомо, У Новій Каховці на Херсонщині російські окупанти викрали журналіста та поета Олександра Гунька, у Приморську Запорізької області журналіста та відеооператора Костянтина Овсянникова. У полоні перебували Вікторія Рощина та Олег Батурин

 

Крім того, російський військовий вбив двома пострілами українського фотожурналіста Макса Левіна. Від рук окупантів загинули й Брент Рено, Олександра КувшиноваАксана Бауліна та П’єр Закжевскі.

 

Нагадаємо, що Мінкультури закликало припинити будь-який культурний діалог із рф.