PEN Ukraine

Вікторію Амеліну вшанували у різних країнах світу

26.11.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У листопаді відбулася низка подій у світі, присвячених пам’яті письменниці Вікторії Амеліної. Про це повідомив Український PEN на фейсбук-сторінці.

Заходи провели у Лондоні, Дубліні, Венеції, Парижі, Барселоні, Стокгольмі, Нью-Йорку, Бурґосі та Віторії. Говорили про Вікторію Амеліну та її твори. У цей час Міжнародний PEN відзначав День порожніх стільців.

 

 

Вечір пам’яті Вікторії Амеліної, Лондон

 

У Британській бібліотеці зібралися друзі, колеги та перекладачі творів письменниці, щоб відзначити її перший науково-дослідний твір «Щоденник війни та справедливості: дивлячись на жінок, які дивляться на війну».

 

Світло дому: Україна та Ірландія. Свято української та ірландської культури — Дублінський книжковий фестиваль

 

Вечір музики та читань за участю ірландських та українських письменників був присвячений пам’яті Вікторії Амеліної. Подія відбулася за участі таких спікерів: Ірини Старовойт, Ольги Мухи, Тетяни Терен, Терез Кіран, Селії де Фрейн та Джона О’Доннелла з музикантами Олесею Здоровецькою, Ніком Ротом, Колмом Мак Кон Йомером та Кетрін Фіцджеральд.

 

Вшанування української письменниці Вікторії Амеліної, Барселона

 

Під час заходу вшановували українських письменників і журналістів, які втратили життя під час російського вторгнення. Спікером виступив колумбійський письменник Гектор Абад Фасіолінс, який був поряд з Амеліною, коли її вбила російська ракета.

 

Крім того, в італійському місті Брешія Вікторії Амеліній посмертно присудили головну премію фестивалю «Брешія за мир».

 

Нагадаємо, письменниця Вікторія Амеліна посмертно отримала спеціальну відзнаку Журі Премії Читомо

 

Як повідомлялося, у Брюсселі з’явилося понад 250 плакатів із закликами підтримувати Україну і пам’ятати Вікторію Амеліну. Ірландський PEN виступив із заявою, у якій засудив убивство української письменниці Вікторії Амеліної. Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час щорічної промови «Про становище Європейського Союзу» пригадала вбиту російським ракетним обстрілом українську письменницю Вікторію Амеліну. Один з випусків італійського літературного журналу K від Linkiesta присвятили українській письменниці Вікторії Амеліній. 

 

Читайте також: Смійся, пташко, лети, людина чесного серця — колеги й близькі про Вікторію Амеліну

 

Фото: фейсбук-сторінка ПЕН