бойкот рф

Кремінь: Закон про заброну книг рф підсилить українську мову

23.06.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь схвально ставиться до підписання президентом України Володимиром Зеленським закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України». Про це повідомили на сайті Уповноваженого.

«Цей закон посилить позиції української мови та стимулюватиме розвиток українського книговидання і книгорозповсюдження шляхом ефективної протидії колонізаторській політиці російщення України. Відтепер книги видаватимуться мовою оригіналу, в українських перекладах, мовами ЄС і корінних народів України», — зазначив Кремінь.

 

За його словами, серед головних завдань закону — заборона імпорту видавничої продукції з держави-агресора та недопущення  російського впливу на український книжковий ринок. «Переконаний, що такі зміни сприятимуть збільшенню українськомовного культурного продукту, суттєво зміцнять книжкову сферу, утвердять роль держави в захисті національних інтересів в умовах війни»,— додав омбудсмен.

 

Володимир Зеленський підписав закон 22 червня 2023 року.

 

За закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення обмежень на ввезення та розповсюдження видавничої продукції, що стосується держави-агресора, Республіки Білорусь, тимчасово окупованої території України» Верховна Рада України проголосувала 19 червня 2022 року.

 

Підписати документ раніше закликали українські видавціписьменники та діячі культури, а також юристи. На підтримку законопроєкту запустили флешмоб #ЧасПідписатиКнижковийЗакон.

 

У відповідь на петицію з проханням підписати закон Зеленський заявив, що Міністерство юстиції України та Міністерство закордонних справ України запропонували ветувати закон, оскільки той нібито суперечить Конституції України, порушує норми ЄС та може ускладнити вступ України до союзу.

 

Автор згаданої петиції Тарас Шамайда згодом запропонував президенту підписати документ вже зараз, як цього вимагає законодавство, а правки до закону вносити окремо.

 

Чільне фото: Детектор медіа