журналісти

Протягом березня росія скоїла понад 150 злочинів проти медіа

13.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У березні росія скоїла 155 злочинів проти медіа і журналістів на території України. Про це повідомив Інститут масової інформації (ІМІ).

 

Серед злочинів, скоєних за березень, убивства, обстріли та поранення журналістів, погрози, переслідування, викрадення, обстріли й захоплення телевеж, хакерські атаки на сайти українських медіа, обстріли офісів медіа, вимкнення українського мовлення, блокування доступу до сайтів українських медіа у рф та окупованому Криму та інші.

 

 

За даними ІМІ, шістьох журналістів убили під час виконання ними професійних обов’язків. Поранення в березні внаслідок обстрілів російських окупантів отримали щонайменше шестеро журналістів. У полон окупаційні війська захопили 10 працівників медіа.

 

Загинули Євген Сакун, оператор телеканалу LIVE, Брент Рено, колишній кореспондент The New York Times, П’єр Закжевскі, оператор телеканалу Fox News, Олександра Кувшинова, фіксерка, журналістка, Аксана Бауліна, журналістка російського The Insider, Максим Левін, фотожурналіст-фрілансер, документаліст.

 

У полоні перебували фіксер французького радіо Radio France Нікіта (ім’я змінено), журналістка Громадського Вікторія Рощина, херсонський журналіст Олег Батурин, журналістка газети «Мелітопольські відомості» Юлія Ольховська, журналістка газети «Мелітопольські відомості» Любов Чайка, видавець газети  «Мелітопольські відомості» Михайло Кумок, випускова редакторка газети «Мелітопольські відомості» Євгенія Борян, батько журналістки, директорки «Головної газети Мелітополя», сайту «РІА-Мелітополь» Світлани Залізецької, кореспондент інформаційної агенції УНІАН Дмитро Хилюк, запорізька журналістка Ірина Дубченко.

 

Крім того, окупанти захоплювали редакції українських медіа та вмикали російські канали. Зокрема російські окупанти примусово відімкнули Херсон та Мелітополь від українського мовлення, а будівлю Суспільного в Херсоні замінували.

 

Російські злочини проти журналістів та медіа зафіксували в 15 регіонах України, найбільше їх вчиняли на Київщині, у Запоріжжі та на Херсонщині.

Як відомо, від початку повномасштабної війни росіяни вбили щонайменше 20 журналістів в Україні.  Станом на 24 березня росія скоїла 148 злочинів проти журналістів.