російська мова

Створили шрифт, що ототожнює російські літери зі слідами від куль

12.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Україні створили соціальну компанію з назвою «російський кульовий», що показує російську абетку як сліди від пострілів російських куль. Про це повідомили на сайті розробника шрифту агентства provid.

Кириличний шрифт для літер російської мови не містить звичних знаків, замість них використані графічні кульові отвори з фотографій, зроблених на деокупованих територіях. Кожна літера – це слід від російських куль, що влучали в будинки, авто та пам’ятки.

 

«росія спілкується з нами мовою насилля та агресії. Автоматні черги, вибухи, постріли — це і є російська мова сьогодні. Кожне “не все так однозначно”, кожне “треба зрозуміти їхню позицію”, кожен заклик до замирення, зняття санкцій або продовження економічної співпраці з росією перекладається російською мовою як постріли, вибухи й руйнування в Україні. Тож, якщо існує мова, має бути і її графічне втілення — шрифт. І референсів для такого шрифта, на жаль, виявилося вдосталь», — прокоментував ідею креативний директор provid Влад Галяпа.

 

Новий шрифт в агентстві пропонують вільно використовувати для створення креативних чи інформаційних матеріалів. «Онлайн-ресурси, які досі мають російськомовну версію сайту, можуть легко встановити його собі, аби відображати російську мову “правильно”, це може спосіб привернути увагу до зміни мовної політики перед деактивацією російської версії, або ж просто інструмент висловлення власної позиції», — пропонують в агенції.

 

 

Завантажити його можна за посиланням.

 

Нагадаємо, дизайнер Андрій Шевченко створив шрифт під назвою Mavka Font, кошти за використання йдуть українським парамедикам, та шрифт ZionTrain Slab Pro з тією ж метою. 2016 року він розробив шрифтову айдентику Маріуполя.

 

Читайте також: Шрифти на експорт: найцікавіші українські гарнітури, про які мають знати у світі