зіркова підтримка

Бардуґо, Арден, Крістофф, Орбітовський та інші: як фантасти з усього світу підтримують Україну

07.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Іноземні письменники та письменниці у жанрах фентезі та фантастики підтримують Україну та українців у війні з Росією. 

 

Рене Адіє, американсько-корейська письменниця, авторка бестселера New York Times «Гнів і світанок», написала: «Немає виправдання тому, що зробив і, безсумнівно, зробить цей колишній авторитарний мудак з КДБ. Моє серце належить людям з України».

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Renee Ahdieh (@reneeahdieh)

 

Кетрін Арден, американська письменниця, авторка трилогії «Зимова ніч», розповіла, що за часів її студентства в Росії, їй багато разів розповідали про перемогу СРСР над нацизмом та «порятунок світу»

 

«Тепер путінська Росія вирішила зробити косплей на Німеччину в 1941 році. На додачу до орвелівського дводумства, заявлена мета Путіна полягає в тому, щоб «денацифікувати» Україну — шляхом повалення та, ймовірно, вбивства – їхнього першого єврейського президента», — зазначила вона. 

 

Також Кетрін Арден написала, що вислів «Я з Україною» впливає на авіаудари так само як і молитви, тож вона його не вживатиме. Натомість Арден зазначила, що «так бути не повинно» і вона співчуває читачам та всім громадянам з обох країн.

 

 

 

 

Джей Крістофф, австралійський автор серії бестселерів New York Times «Хроніки Безночі», поширив інформацію про ресурси для допомоги українцям та додав, що сподівається, що вони в безпеці.

 

 

Лі Бардуґо, американська авторка фентезі-трилогії «Гриша», яка стала бестселером New York Times, та «Кеттердамської дилогії», які можна придбати в Україні, повідомила, що перерахувала всі прибутки з продажу книжки «Тінь та кістка» в Росії та Україні до благодійних організацій. 

 

 

Дженніфер Лінн Арментроут, американська письменниця в жанрах сучасної романтики та фентезі, виклала посилання на сервіс для допомоги та написала: «Іноді навіть письменнику важко написати так, щоб написане здавалося правильним. Я  достатньо привілейована, мені пощастило, що  я не знаю, як це — пережити те, на що ми дивимося в новинах. Все, що я можу сказати, це те, що мені шкода, що страждають люди в Україні, і мені шкода всіх тих невинних, які неминуче постраждають». Також вона зазначила, що мир не повинен бути мрією.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Jennifer L. Armentrout (@jennifer_l_armentrout)

 

Дебора Гаркнесс, американська історикиня, авторка трилогії «Всі душі», виклала пост, в якому повідомила, що вона з Україною.

 

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Deborah Harkness (@debharkness)

 

Чарльз Стросс, британський письменник, автор книжки «Небо сингулярності», перекладеної в Україні, підтримує Україну, активно поширюючи інформацію у своєму твіттері. Зокрема, він іронізує над «майстерністю» російської пропаганди: «Це комерційний ноутбук китайського виробництва з парою наклейок із написом «НАТО». В інших новинах могли б написати, що в мене поліцейська машина! Ну, це машина з парою наклейок на бампері з написом «Поліція».

 

 

Лукаш Орбітовський, відомий польський письменник-фантаст, автор книжки «Голова змія» та інших, підтримує Україну та закликає підтримати збір ліків та коштів для жертв російсько-української війни.

 

 

 

Цезарій Збешховський, польський автор фантастичних оповідань і романів, зокрема «Голокост F», активно підтримує Україну, поширює інформацію для біженців та займається волонтерством. Також він долучився до бойкоту російських книжок.

 

 

 

 

Як повідомлялося, письменники з усього світу, серед яких  Елісон Кіллінг, Ніл Гейман, Бернардин Еваристо, закликають жертвувати кошти для українських біженців. 

 

Також підтримку висловили Маргарет Етвуд, Ольга Токарчук, Фредерік Беґбедер, Джоан Ролінґ, Ювал Ной Харарі, Вітольд Шабловський, Еліф Шафак та Стівен Кінг. До них долучилися 163 нобелівські лауреати, які висловили свою підтримку українському народу перед лицем російської агресії.

 

Крім того, деякі всесвітньо відомі письменники почали скасовувати книжкові контакти з Росією.