бойкот росії

«Ексмо» просить відмовитися від бойкоту російських книжок, щоб «зробити світ кращим»

17.03.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Генеральний директор російського видавництва «Ексмо» Євген Капьєв написав відкритого листа, в якому попросив світ переглянути позицію щодо бойкоту російських книжок та видавництв. 

«Я знаю, що багато хто з вас зіштовхнувся з важкою моральною дилемою —  співпрацювати з російськими видавцями чи ні, і заборона будь-яких стосунків з нами здається найпростішим виходом», — написав Капьєв.

 

Він звернувся до світової спільноти із закликом «подумати про місію російських видавців і авторів», наголосивши, що видавничу справу не можна сприймати лише як джерело доходу, а й як інструмент підтримки суспільного добробуту. 

 

Капьєв написав: «[Вам] варто запитати себе: що несуть цьому світу мої книжки — «добро» чи «зло»? Якщо відповідь буде «Зло», то будь-який бізнес з російськими видавцями однозначно слід припинити». В іншому випадку, на думку директора «Ексмо», якщо світ припинить співпрацю з російськими видавцями, то читачі з росії не матимуть доступу до хорошої літератури, що, своєю чергою, «може навіть зменшити взаєморозуміння між країнами».

 

Капьєв написав, що російський книжковий ринок змінився, майже зникло піратство, видавці хочуть, щоб росіяни читали якнайбільше та найбільш видатних авторів тощо. Також він зазначив, що лише половина росіян надає перевагу книжкам перед соцмережами, а видавці докладають «надзвичайних зусиль», щоб це змінити.

 

«Ми допомогли нашим читачам розвинути витончений книжковий смак, і вони зараз приділяють велику увагу якості перекладів і порушених тем, зокрема різноманітності, екології та сталого розвитку, які зараз є дуже популярними серед російської молоді. Подумаймо разом, як ми можемо допомогти зробити наш світ кращим. Від усіх нас сьогодні залежить, яким буде наше завтра: будуватимемо стіни чи мости?», — «звернувся до совісті» світових видавців та організаторів ярмарків Капьєв.

 

Як відомо, «Ексмо» — найбільше видавництво росії, що публікує близько 10 000 видань на рік і відповідає за приблизно 30% від загального обсягу продажів книжок щорічно. 

 

Книжки цього видавництва неодноразово забороняли до ввезення в Україну через проросійську пропаганду та антиукраїнський зміст, зокрема, книжки із пропагандою «русского мира», використанням зображення георгіївської стрічки, героїзацією силових структур рф тощо. Серед книжок також є видання «Бандеровский схрон», «Бандеровский схрон», «Крымская пленница» та інші.

 

 

У 2018 році до видавництва застосували економічні санкції.

 

Нагадаємо, найбільші видавці світу Penguin Random House та Simon & Schuster, а також єдиний дійсний книжковий дистрибутор Великої Британії Gardners зупинили співпрацю з російськими видавництвами. 

 

Крім того, Лондонський, Франкфуртський та Болонський книжковий ярмарки теж відмовилися від співпраці з російськими видавцями. Празький книжковий ярмарок і літературний фестиваль «Світ книги» також скасував участь Росії у цьогорічному фестивалі. Загалом цьогоріч 14 книжкових ярмарків не співпрацюватимуть із видавцями рф. Від співпраці з росією відмовляються й окремі автори.

 

Джерело: Publishers Weekly

 

Чільне фото: Серебряный дождь