переклади

У США вийшла збірка творів українських письменників

25.11.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США вийшла збірка Voices of Freedom: Contemporary Writing From Ukraine, до якої увійшли перекладені англійською прозові та поетичні твори українських авторів. Про це повідомляє Associated Press.

Редакторками антології стали Катерина Казімірова та Дарина Анастасьєва. Над виданням працювала команда перекладачів з України та США. Книжка вийшла у незалежному родинному видавництві 8th & Atlas Publishing.

 

До збірки увійшли твори Ігоря Калинця, Юрка Іздрика, Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Івана Малковича, Володимира Рафєєнка, Івана Андрусяка, Тараса Прохаська, Сергія Жадана, Світлани Поваляєвої, Галини Крук, Люби Якимчук, Олени Герасим’юк, Ії Ківи, Станіслава Асєєва, Костя Москальця, Любка Дереша, Тамари Горіха Зерня, Павла Коробчука, Олени Стяжкіної, Василя Махна, Оксани Луцишиної та інших.

 

«Voices of Freedom: Contemporary Writing From Ukraine – збірка українських творів, яка має на меті познайомити англомовний світ із деякими з найвідоміших нині живих письменників, чия творчість формує сучасну Україну. Це провідні інтелектуали та моральні авторитети українського народу, чиї голоси та думки допомогли синхронізувати внутрішні компаси українського суспільства в боротьбі за свободу своєї країни. За допомогою віршів, оповідань та есеїв ця збірка демонструє, що прагнення до свободи та боротьба за її досягнення є темою, яка пронизує покоління українських письменників і є центральною проблемою українського суспільства», – зазначено на сайті видавництва.

 

Кошти від продажу книжки будуть спрямовані на підтримку українського волонтерського медичного батальйону «Госпітальєри» та благодійній організації Razom for Ukraine.

 

ОНОВЛЕНО

 

Нагадаємо, що восени цього року у США переклали та видали роман Володимира Рафєєнка, збірка віршів Василя Махна, книжка поезії Катерини Калитко.

 

Також у США за підтримки Читомо було створено антологію української поезії «Соняшники: українські вірші про війну, спротив, надію та мир».